HomePosts Tagged "Towarzystwo Plastyków Polskich" (Page 6)

Wernisaż wystawy portretów mieszkańców Grodna pt. „Boże, naucz nas siedzieć spokojnie” autorstwa członka Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB, obywatela Wielkiej Brytanii, Anglika George’a Pedder-Smitha, odbył się 24 maja w Centrum Życia Miejskiego w Grodnie. [caption id="attachment_31051" align="alignnone" width="480"] George Pedder-Smith[/caption] Na uroczystość otwarcia wystawy przybyli przyjaciele i

Wernisaż wystawy pt. „chleba naszego powszedniego…” autorstwa  dwóch wybitnych artystów z Grodna – należącej do Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB malarki Walentyny Szoby i rzeźbiarza Władimira Pantelejewa – odbył się 23 marca w Centrum Sztuki Współczesnej - Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach. [caption id="attachment_29859" align="alignnone" width="500"]

Wernisaż wystawy o tematyce sakralnej pt. „Światło Łagodne” autorstwa Natalii Klimowicz, działaczki Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB i autorki współpracującej z portalem Znadniemna.pl, odbył się 19 marca w grodzieńskim Centrum Rzemiosła „Spadczyna” (Dziedzictwo). [caption id="attachment_29627" align="alignnone" width="500"] Natalia Klimowicz[/caption] Zaprezentowana przez Natalię Klimowicz wystawa jest pokłosiem przeżywania

Wernisaż wystawy personalnej Jana Strukowa - członka działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich – odbył się 16 marca w sali wystawowej Grodzieńskiego Obwodowego Metodycznego Centrum Twórczości Ludowej. [caption id="attachment_29600" align="alignnone" width="480"] Janina Pilnik i Jan Strukow[/caption] Wystawa nosi tytuł „Sojusz Ziemi i Wody” i łączy prace artysty,

Wernisaż wystawy FRESH ART, na którą złożyły się 14 prac autorstwa siedmiu malarzy z Mińska, należących do działającego przy Związku Polaków na Białorusi Towarzystwa Plastyków Polskich, odbył się w dniu 9 marca w grodzieńskiej galerii „Tyzenhauz”. [caption id="attachment_29353" align="alignnone" width="480"] Dyrektor galerii "Tyzenhauz" Olga Babińska (druga

Wernisaż wystawy malarstwa dwóch twórców – Stanisława Kuźmara i Walerego Stratowicza, należących do działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich – odbył się 23 stycznia w Galerii Działu Sztuk Plastycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. [caption id="attachment_28323" align="alignnone" width="500"] Podczas wernisażu wystawy w Galerii Działu Sztuk

Trwa okres spotkań świąteczno-noworocznych w oddziałach Związku Polaków na Białorusi i organizacjach zrzeszonych przy ZPB. Spotkania są okazją nie tylko do składania przez Polaków sobie nawzajem życzeń świąteczno-noworocznych. Są także wykorzystywane do zaprezentowania przez polską młodzież i dzieci działaczy ZPB, uczących się języka polskiego, a także

Wernisaż wystawy pt. Lady-art, na którą złożyły się obrazy namalowane przez piękną połowę członków działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich, odbył się 8 stycznia w grodzieńskiej galerii „Tyzenhauz”. [caption id="attachment_27885" align="alignnone" width="480"] Przemawia Olga Babińska, dyrektor galerii "Tyzenhauz"[/caption] Na otwarciu wystawy kobiecego malarstwa byli obecni: reprezentacja Zarządu

Przejdź do treści