HomeKultura„Sojusz Ziemi i Wody” Jana Strukowa wystawiono w Grodnie

„Sojusz Ziemi i Wody” Jana Strukowa wystawiono w Grodnie

Wernisaż wystawy personalnej Jana Strukowa – członka działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich – odbył się 16 marca w sali wystawowej Grodzieńskiego Obwodowego Metodycznego Centrum Twórczości Ludowej.

Janina Pilnik i Jan Strukow

Wystawa nosi tytuł „Sojusz Ziemi i Wody” i łączy prace artysty, powstałe w ramach trzech cykli tematycznych: „Moje miasto” – cykl poświęcony Iwiu, w którym mieszka Jan Strukow, „4 pory roku” oraz „Percepcja”.

Prezes TPP Walentyna Brysacz ( po prawej)

Ogółem na wystawę złożyło się 30 obrazów, namalowanych przez Jana Strukowa w ciągu kilku lat. Zostały stworzone przez artystę w technice monotypia, urozmaiconej przez chwyty autorskie, z którymi Jan Strukow eksperymentował przez wiele lat.

Podczas wernisażu wystawy „Sojusz Ziemi i Wody” swoimi refleksjami na jej temat podzieliła się ze zgromadzonymi w sali wystawowej Grodzieńskiego Obwodowego Metodycznego Centrum Twórczości Ludowej historyk sztuki Marina Zagidulina.

Stwierdziła ona, iż w pracach Jana Strukowa oprócz tytułowych Ziemi i Wody dostrzegany jest także składnik duchowy. – W swoich pracach artysta nie tylko odzwierciedla obserwowaną rzeczywistość, przekazuje on swój do niej stosunek oraz zamiłowanie do otaczającego środowiska i krajobrazów.


Na wernisażu wystawy „Sojusz Ziemi i Wody” Jana Strukowa byli licznie obecni koledzy artysty z Towarzystwa Plastyków Polskich oraz grodzieńscy miłośnicy malarstwa.

Jan Strukow i członkowie Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB

Natalia Klimowicz

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content