HomeKultura„Lady-art” w Siemiatyczach

„Lady-art” w Siemiatyczach

„Lady-art”, wystawa prac kobiet zrzeszonych w Towarzystwie Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi, gości w Siemiatyczach.

Towarzystwo Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi skupia około 70 artystów – malarzy m.in. z Grodna, Mińska, Brześcia, Witebska, Mohylewa. Organizuje wystawy zbiorowe i indywidualne, a prace malarzy znajdują się w zbiorach muzeów białoruskich, placówek kulturalnych innych krajów oraz w kolekcjach prywatnych na wszystkich kontynentach. Działalność Związku Polaków na Białorusi jak i Towarzystwa Plastyków Polskich nie jest uznawana przez władze Białorusi, dlatego artyści najczęściej prezentują swoje prace w Polsce. Na Białorusi wystawiają tylko w prywatnych galeriach.

Przemawia Walentyna Brysacz, prezes TPP przy ZPB

Wśród artystów zrzeszonych Towarzystwie Plastyków Polskich jest 19 kobiet, prace 15 z nich zebrane pod wspólnym tytułem „Lady-art” prezentowane są w Siemiatyczach. Prace są tak różnorodne, jak ich autorki, powstawały w różnych okolicznościach, przy wykorzystaniu różnych technik.

Przemawia Janina Pilnik, członkini TPP przy ZPB

Prace prezentują kobiecą stronę malarstwa? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać na wystawie „Lady-art”, która w Siemiatyckim Ośrodku Kultury dostępna będzie do końca marca.

Podczas wernisażu wystawy, który odbył się 6 marca z mini koncertem skrzypcowym wystąpiła Weronika Porzezińska, uczennica Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach, akompaniował jej Grzegorz Andruszkiewicz. Weronika zagrała m.in. popularną melodię „Despacito”.

Znadniemna.pl za podlasie24.pl, Fot.: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content