HomeOświataKonkurs ortograficzny „Złote Pióro” w Brześciu

Konkurs ortograficzny „Złote Pióro” w Brześciu

Trzydziestu dwóch uczniów Szkoły Społecznej, działającej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Brześciu, zgłosiło się do udziału w konkursie ortograficznym z języka polskiego „Złote Pióro”, przeprowadzonym przez administrację placówki oświatowej 15 marca.

Konkurs_Zlote_Pioro_Brzesc_01

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie zadań testowych, zawierających wiele pułapek językowych. Ku zadowoleniu nauczycieli szkoły społecznej zdecydowana większość ich podopiecznych poradziła sobie z niełatwym wyzwaniem z wynikiem, co najmniej dostatecznym. Na uczniów, którym udało się rozwiązać testy językowe z wynikiem bardzo dobrym czekały ufundowane przez Oddział ZPB w Brześciu nagrody rzeczowe. Reszta uczestników konkursu otrzymała nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.

Idea zorganizowania konkursu ortograficznego w ramach Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Brześciu wzięła się z potrzeby dodania uczniom placówki motywacji do zgłębiania znajomości języka polskiego, lepszego poznania jego zasad ortograficznych oraz doskonalenia poprawności pisowni. Konkurs stał się także okazją do wyróżnienia uczniów najzdolniejszych i najbardziej pracowitych, stanowiących wzór do naśladowania dla tych, którym w zmaganiach z polską ortografią powiodło się gorzej.

Natalia Gołubowska z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content