HomeKulturaJubileusz zespołu „Białe Skrzydła”!

Jubileusz zespołu „Białe Skrzydła”!

W Mołodecznie odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia zespołu tanecznego „Białe Skrzydła”. Jubileusz był nie tylko szczególnym wydarzeniem dla tych wszystkich, którzy byli związani z zespołem, ale także dobrą okazją do spojrzenia wstecz, ocenienia dorobku oraz nakreślenia planów na przyszłość.

Piękne kwiaty i życzenia dla jubilatów

Piękne kwiaty i życzenia dla jubilatów

Zespół „Białe Skrzydła”, w repertuarze którego są przede wszystkim polskie tańce narodowe i regionalne, za 15 lat działalności odnotował wiele sukcesów, o jego wysokim poziomie artystycznym świadczy fakt zdobycia wielu nagród na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach krajowych, ogólnopolskich i zagranicznych. Z biegiem lat zmieniały się pokolenia członków zespołu, zmieniały się propozycje programowe, ale jedno pozostawało zawsze całkowicie niezmienne – zespół przez 15 lat swojego istnienia pozostawał znakomitą wizytówką artystyczną.

Polonez w wykonaniu "Białych Skrzydeł"

Polonez w wykonaniu „Białych Skrzydeł”

– Próba wczoraj, próba dzisiaj i tak przez cały czas – pracowaliśmy w pocie czoła, przygotowując się do koncertu. Każdy z członków zespołu maksymalnie przykładał się do tego, aby koncert jubileuszowy był wart uwagi. Mam nadzieję, że wszystko nam się udało i widz został zadowolony – powiedział Wiktor Baranowicz, niezmienny kierownik zespołu, i wyraził nadzieję, że mołodeczańscy tancerze i nadal będą ambasadorami polskiej kultury narodowej na Białorusi.

zpb.org.pl

 

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content