HomeBiałoruśBiałoruskie władze zablokowały dostęp do Znadniemna.pl!

Białoruskie władze zablokowały dostęp do Znadniemna.pl!

Szanowni Czytelnicy, otrzymujemy  z Białorusi liczne sygnały o tym, że użytkownicy, korzystający z usług białoruskich dostawców Internetu, mają problemy z dostępem do naszego portalu.

Próbujący otworzyć nasz portal Czytelnicy widzą na swoich monitorach komunikat, informujący o tym, że „dostęp do niniejszego zasobu informacyjnego został ograniczony na podstawie decyzji Ministerstwa Informacji Republiki Białorusi, podjętej na mocy Ustawy „O środkach masowego przekazu”.

Zrzut ekranu z komunikatem o zablokowaniu dostępu do portalu, wysłany do redakcji przez jednego z Czytelników

Wcześniej, w przedostatnim dniu 2021 roku, dyktatorski reżim Łukaszenki decyzją marionetkowego Sądu Rejonu Leninowskiego w Grodnie uznał portal internetowy Związku Polaków na Białorusi Znadniemna.pl za ekstremistyczny.

Jak już pisaliśmy, uznanie portalu Znadniemna.pl za ekstremistyczny odebraliśmy jako formę uznania, że wszystko, co robiliśmy na znak solidarności z naszymi uwięzionymi kolegami – prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys oraz jej kolegą z Zarządu Głównego ZPB Andrzejem Poczobutem – robiliśmy dobrze i byliśmy na tyle skuteczni, że reżim nie znalazł  przeciwko naszym racjom innego sposobu niż przypięcie nam łatki ekstremistów i podjęcie próby zniechęcenia was, drodzy Czytelnicy, do odwiedzania naszego portalu.

Ograniczenie dostępu do Znadniemna.pl z terenu Białorusi oznacza, że taktyka zastraszania nie powiodła się i władze postanowiły dostęp do naszego medium zablokować.

Władze zrobiły to po naszej publikacji, alarmującej o tym, że od więzionej od dziesięciu już miesięcy prezes ZPB Andżeliki Borys przez ponad dwa miesiące do nikogo nie docierają ani listy ani kartki pocztowe.

Potwierdza to tezę, iż w przypadku Znadniemna.pl za „ekstremistyczne” władze uznają działania i publikacje, podtrzymujące zainteresowanie opinii publicznej sytuacją naszych kolegów, uwięzionych przez dyktatorski reżim.

W związku z powyższym oświadczamy, że broni nie składamy broni i nie przestajemy walczyć o uwolnienie z więzienia niesprawiedliwie i bezprawnie przetrzymywanych w nim Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta!

Będziemy też szukać możliwości docierania do Czytelników na terenie Białorusi z niecenzurowanym słowem o kondycji polskiej mniejszości narodowej oraz o sytuacji naszych niesprawiedliwie więzionych Bohaterów!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

 • Dodajcie więc instrukcję, jak was czytać z Białorusi (i podobnych krajów wrogich Internetowi):
  riseup VPN
  https://riseup.net/pl/vpn
  czy tor browser https://www.torproject.org/
  na dzień dobry.
  (Oraz zaszyfrowany dysk i BIOS na dobry wieczór.)

  Ukłony spoza Białorusi

Skomentuj

Skip to content