HomeOświataKoronawirus w Polskiej Szkole w Grodnie!

Koronawirus w Polskiej Szkole w Grodnie!

Trzy przypadki zakażenia COVID-19 stwierdzono w Średniej Szkole nr 36 z polskim językiem nauczania w Grodnie (Polska Szkoła w Grodnie) – poinformował na facebooku członek Zarządu Głównego ZPB Andrzej Poczobut, będący też ojcem jednego z uczniów szkoły.

Polska Szkoła w Grodnie

Według Andrzeja Poczobuta w dwóch klasach Polskiej Szkoły w Grodnie z powodu zakażeń ogłoszono kwarantannę. „Część szkolnych nauczycieli to kontakty pierwszego stopnia” – pisze polski działacz. Wskazuje on też na to, że brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem w szkole, a w najbliższy poniedziałek w szkole odbędą się zajęcia. „Próżno czekać na przebłysk sumienia u białoruskich urzędników” – pisze działacz ZPB, mając wszakże nadzieję, że rodzice uczniów dowiedzą się o zakażeniach nieoficjalnie i nie puszczą swoje dzieci do szkoły.

Andrzej Poczobut zauważa także, iż przypadki zakażenia koronawirusem w Polskiej Szkole w Grodnie potwierdzają słuszność decyzji Zarządu Głównego ZPB o wprowadzeniu od 16 marca kwarantanny w działających przy organizacji szkołach społecznych oraz o zorganizowaniu w placówkach edukacyjnych ZPB nauczania na odległość z wykorzystaniem platform internetowych typu zoom, oraz komunikatorów typu Skype, Viber, WatsApp i innych.

„Polska Szkoła w Grodnie należy jednak do białoruskiego państwowego systemu edukacji. Dlatego teraz stała się ogniskiem koronawirusa” – z przykrością konstatuje działacz ZPB.

Według stanu na 16 maja na Białorusi odnotowano już 28 681 (+ 951 w ciągu doby) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wynosi oficjalnie – 160. W ciągu jedenastu ostatnich dni codziennie przybywa w kraju ponad 900 nowych zakażonych.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Prosimy o komentarz

  • Jaki i kogo?

Skomentuj

Skip to content