HomeKulturaWernisaż wystawy poplenerowej „Paleta nastroju jesiennego”

Wernisaż wystawy poplenerowej „Paleta nastroju jesiennego”

Niezwykły bonus otrzymali we wtorek, 8 października, uczestnicy i publiczność Narodowego Czytania 2019, zorganizowanego przez Oddział Miejski Związku Polaków na Białorusi w Grodnie, od członków działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich (TPP).

Po zakończeniu uczty literackiej związkowi malarze zaprosili bowiem rodaków, obecnych na Narodowym Czytaniu, na ucztę dla wielbicieli sztuki plastycznej, jaką stał się wernisaż wystawy poplenerowej, będącej pokłosiem międzynarodowego pleneru pt. „Paleta nastroju jesiennego”.

W wystawie, na którą się złożyły prace trzynastu malarzy, członków TPP przy ZPB oraz dwóch polskich malarek z Litwy – prezes Związku Polskich Malarzy na Litwie „Elipsa” Danuty Lipskiej i jej koleżanki Bożeny Naruszewicz.

Otwierając wystawę „Paleta nastroju jesiennego”, prezes TPP przy ZPB Walentyna Brysacz dziękowała koleżankom z Litwy za przyjęcie zaproszenia do udziału we wspólnym twórczym przedsięwzięciu. Nie szczędziła słów wdzięczności za zaproszenie do Grodna w imieniu swoim i koleżanki także Danuta Lipska. Powiedziała, że obie są zauroczone Grodnem i mieszkającymi w nim ludźmi, których zdążyły poznać dzięki troskliwej opiece, którą zostały otoczone przez polskich malarzy w Grodnie.

Na znak wdzięczności i uznania za działalność polskiego środowiska na Białorusi na rzecz krzewienia w kraju zamieszkania polskiej kultury Danuta Lipska wręczyła Podziękowania od Związku Polskich Malarzy na Litwie „Elipsa” wiceprezes ZPB ds. kultury Renacie Dziemiańczuk i prezes TPP przy ZPB Walentynie Brysacz.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content