HomeOświataWypoczynek we Włoszech w nagrodę za osiągnięcia w nauce języka polskiego

Wypoczynek we Włoszech w nagrodę za osiągnięcia w nauce języka polskiego

Dziesięcioosobowa grupa laureatów konkursu „Mistrz Ortografii 2016” i uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie, mających najlepsze wyniki w nauce języka polskiego, w dniach 30 czerwca – 10 lipca wypoczywała we włoskim kurorcie Lido di Jesolo.

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wlochy

W drodze do Włoch młodzi Polacy z Białorusi zwiedzili Austrię i jej stolicę – Wiedeń. Młodzież miała okazję pospacerować po historycznym, pełnym zabytków, centrum miasta, nawiedzając między innymi Gotycką Katedrę św. Szczepana, będącą najważniejszą i największą świątynią Wiednia.

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden8

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden7

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden4

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden3

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden6

Uczniowie podziwiali też wzniesioną przez cesarza rzymskiego Leopolda I Habsburga w 1679 roku na pamiątkę ocalenia go od epidemii dżumy Kolumnę Morową, wstąpili do wiedeńskiej rezydencji władców Austrii – Pałacu Hofburg, gdzie spacerowali po przylegającym do pałacu ogrodzie różanym.

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden2

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wieden1

W drodze do Lido di Jesolo grupa polskiej młodzieży z Białorusi miała nocleg w przepięknej malowniczej miejscowości Nivea Stella we włoskich Alpach.

Wlochy_gory

Punktem docelowym podróży i miejscem wypoczynku młodzieży była miejscowość Lido di Jesolo, będąca jednym z najważniejszych włoskich kurortów nad Morzem Adriatyckim w pobliżu Wenecji. To miejsce, słynące z wyciągniętej na odległość 15 kilometrów plaży, jest idealnym miejscem dla letniego wypoczynku, z którego maksymalnie efektywnie skorzystała polska młodzież z Białorusi.

Wlochy_Lido_di_Jezolo

Wlochy_Lido_di_Jezolo1

Podczas tygodniowego pobytu w Lido di Jesolo młodzi ludzie nie tylko wypoczywali, lecz także poznawali miejscowe obyczaje, a zwieńczeniem pobytu nad Adriatykiem stała się wycieczka do Wenecji – miasta na wodzie, przyciągającego tysiące turystów z całego świata.

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wenecja1

Laureaci_Mistrz_Ortografii_Wenecja

Podczas zwiedzania Wenecji laureaci konkursu „Mistrz ortografii 2016” wraz z wyróżnionymi uczniami PSS przy ZPB w Grodnie zwiedzili między innymi plac i Bazylikę św. Marka Ewangelisty, słynącą freskami i mozaiką, wstąpili do siedziby władców miasta – Pałacu Dożów, a także spacerowali uliczkami Wenecji, podziwiając niesamowity, właściwy dla tego miasta, ruch wodny po przecinających miasto kanałach. Dla młodzieży z lądowej, niemającej morskiego wybrzeża, Białorusi, obserwowanie tak wielu jachtów, stateczków, gondoli i innych środków transportu wodnego, manewrujących po wodnych szlakach miasta stało się przeżyciem niezapomnianym.

Za wspaniałe, niesamowite wrażenia wakacyjne młodzi Polacy z Białorusi, wykazujący się osiągnięciami w nauce języka ojczystego, składają serdeczne podziękowania organizatorom i fundatorom niezapomnianych wakacji w osobach przewodniczącej Rady Naczelnej ZPB Andżeliki Borys oraz właściciela firmy EKOprojekt z Sokółki Jerzego Pławsiuka.

Agnieszka Moroz z Lido di Jesolo (Włochy)

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content