HomeKulturaWystawa obrazów śp. Stanisława Kiczki w pierwszą rocznicę śmierci artysty

Wystawa obrazów śp. Stanisława Kiczki w pierwszą rocznicę śmierci artysty

Rodzina nieodżałowanego śp. Stanisława Kiczki, grodzieńskiego malarza, twórcy działającego przy Związku Polaków na Białorusi Towarzystwa Plastyków Polskich, zaprasza na wernisaż wystawy dzieł artysty, zmarłego 14 lipca 2015 roku, z cyklu „Pod opieką Matki Bożej”.

Wystawa_Kiczki

Na wernisażu, który odbędzie się w grodzieńskiej galerii „Tyzenhauz” 21 lipca o godzinie 17.30 zostaną wystawione obrazy śp. Stanisława Kiczki, przechowywane w zbiorach rodziny artysty, których cechą wspólną jest postać Matki Bożej, będącej jednym z najczęściej wykorzystywanych przez Stanisława Kiczkę motywów w jego twórczości sakralnej.

Niektóre z obrazów były rzadko wystawiane za życia artysty, więc miłośnicy malarstwa i twórczości Stanisława Kiczki, którzy skorzystają z zaproszenia, niektóre z dzieł będą mogli zobaczyć po raz pierwszy.

Wystawa pt. „Pod opieką Matki Bożej” jest organizowana przez rodzinę śp. Stanisława Kiczki wspólnie z Towarzystwem Plastyków Polskich przy ZPB, aby uczcić pierwszą rocznicę śmierci artysty i oddać hołd pamięci człowieka, który całym swoim życiem i twórczością służył idei odrodzenia narodowego społeczności polskiej na Białorusi, postrzegając to odrodzenie, jako rzecz nieoderwalną od procesu odrodzenia na Białorusi Kościoła Katolickiego.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content