HomeKulturaLaureaci Festiwalu „Eurydyka” wyruszyli w trasę koncertową po Polsce

Laureaci Festiwalu „Eurydyka” wyruszyli w trasę koncertową po Polsce

W sześciu miastach Polski odbędą się w maju koncerty laureatów Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, który co roku jesienią odbywa się w białoruskiej stolicy, Mińsku – czytamy na stronie facebookowej współorganizatorki Festiwalu „Eurydyka” Mariny Towarnickiej.

Organizatorzy, laureaci i sympatycy Festiwalu Piosenki Anny German "Eurydyka" przed koncertem "Melodie dla Anny" w Mińsku

Organizatorzy, laureaci i sympatycy Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” przed koncertem pt. „Melodie dla Anny” w Mińsku

Laureatom zeszłorocznej IV edycji Festiwalu „Eurydyka” – zespołowi wokalnemu „Majowy Kwiat” i mieszkance Wołkowyska Wiktorii Chomczukowej, będącej córką zasłużonych działaczy Związku Polaków na Białorusi z Rosi Stanisławy i Antoniego Chomczukowych – w trasie po Polsce i podczas koncertów będą towarzyszyć zaproszone zespoły i soliści, między innymi: profesjonalny zespół instrumentalny „Ars Longa”, duet Nadzieja Brońska i Julia Szpilewska (jurorka festiwalu), grodnianka Natalia Kasperowicz, solistka z Nowopołocka Anastazja Raczycka, Julia Skurko z Mińska, zdobywczyni Grand Prix III edycji „Eurydyki” z 2014 roku i inni artyści.

Podczas trwającej do końca maja trasy koncertowej piosenkarze z Białorusi, kochający twórczość Anny German i polską piosenkę, zaśpiewają dla mieszkańców Wrocławia, Zielonej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Mińska Mazowieckiego i jeszcze co najmniej jednej miejscowości, której nazwy organizatorzy trasy na razie nie podają. W programie podróży artystów z Białorusi po Polsce jest przewidziane zwiedzanie czterech zamków oraz koncert „w jednej z najpiękniejszych w Polsce sal w stylu barokowym”. Być może to ta właśnie sala znajduje się w miejscowości, której nazwy organizatorzy na razie nie ujawniają?

Fotoreportaż z trasy koncertowej po Polsce organizatorzy obiecują opublikować po jej zakończeniu, czyli już w czerwcu.

Znadniemna.pl na podstawie Facebook.com/marisza.towarnicka

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content