HomeReligiaPapież Franciszek do swojego wysłannika na Krajowy Kongres Eucharystyczny na Białorusi w Grodnie:

Papież Franciszek do swojego wysłannika na Krajowy Kongres Eucharystyczny na Białorusi w Grodnie:

„Eucharystia to szczególne dobro dla całego Kościoła; wyraża dziękczynienie i od nas go wymaga”.

Franciszek_str

Papież Franciszek, fot.: AFP

Od przypomnienia tych słów św. Jana Pawła II z listu „Dominicae cenae” z 1980 r. zaczyna Papież przesłanie do swojego specjalnego wysłannika na Krajowy Kongres Eucharystyczny na Białorusi, którym mianował kard. Zenona Grocholewskiego. Były prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej będzie mu przewodniczył w dniach od 24 do 26 maja w Grodnie. Kongres odbędzie się tam w 25-lecie powstania diecezji grodzieńskiej, którą Jan Paweł II utworzył 13 kwietnia 1991 r.

„Z pewnością wszystkim wiadomo, ilu okrucieństw doznali w XX wieku w Europie Wschodniej wyznawcy Chrystusa z powodu rewolucji komunistycznej, drugiej wojny światowej i rządów sowieckich – pisze Franciszek do swojego wysłannika. – Z radością dowiedziałem się zatem o godnej pochwale decyzji, wyrażającej ogromną wdzięczność Bogu ze strony pasterzy Kościoła i wiernych świeckich, by w 25 lat od przywrócenia wolności religijnej na Białorusi i utworzenia diecezji grodzieńskiej obchodzić tam Krajowy Kongres Eucharystyczny. W tym okresie rzeczywiście dokonało się wiele cudów Bożych. Iluż ludzi pojednało się z Bogiem i bliźnimi, iluż przyjęło wiarę katolicką, przystępując do sakramentu chrztu! Iluż młodych, usłyszawszy głos Chrystusa, poszło za powołaniem zakonnym czy wstąpiło do seminarium, stając się Jego uczniami i sługami!” – podkreśla Ojciec Święty.

„Za te wszystkie łaski winniśmy dziękować tak szczodremu Zbawicielowi – zauważa Papież w przesłaniu do swojego wysłannika na białoruski Kongres Eucharystyczny. – Rozpoczęte dzieło trzeba starannie prowadzić dalej, bo jeszcze tak wielu braci nie zna Chrystusa i czeka ma głosicieli Jego Ewangelii”. Franciszek przytacza też słowa św. Pawła z Listu do Tymoteusza, że Bóg „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2, 4).

Znadniemna.pl za Radiovaticana.va

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content