HomeSpołeczeństwoSpotkanie świąteczno-noworoczne w Wasiliszkach

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Wasiliszkach

Około pięćdziesięciu działaczy z sąsiadujących ze sobą oddziałów Związku Polaków na Białorusi w Wasiliszkach i Wiewiórce spotkało się 31 stycznia w Wasiliszkach, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczno-noworoczne.

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie

Spotkanie Polaków z Wawiórki i Wasiliszek zainaugurowały jasełka w wykonaniu miejscowych dzieciaków, uczących się języka polskiego. Na program artystyczny spotkania złożyły się także występy miejscowych talentów wokalnych, między innymi zespołu wokalnego „Odrodzenie” oraz posiadaczki pięknego głosu Heleny Oszmiańczuk z małej ojczyzny Czesława Niemena (Wydrzyckiego) – Starych Wasiliszek. Helena Oszmiańczuk zauroczyła zgromadzonych wykonaniem kilku piosenek swojego sławnego ziomka.

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_1

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_7

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_3

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_5

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_4

Zdolnościami wokalnymi popisał się przed zgromadzonymi także jeden z gości honorowych spotkania – prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz. Poza nim gośćmi honorowymi spotkania byli konsul RP w Grodnie Wojciech Skrobisz oraz mecenas Bartosz Bator.

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_10

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_11

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_12

Gospodynią przyjęcia świąteczno-noworocznego była prezes Oddziału ZPB w Wasiliszkach Weronika Arabczyk, a współgospodarzami – prezesi zaprzyjaźnionych oddziałów – Olga Siepciłko z Wawiórki i Andrzej Sobol ze Szczuczyna.

Wasiliszki_noworoczne_spotkanie_8

Weronika Arabczyk, prezes Oddziału ZPB w Wasiliszkach

Najnowsze komentarze

  • czasami mam wrazenia ze ta lepsza czesc polakow mieszka na gdodzienczszyznie

Skomentuj

Skip to content