HomeSpołeczeństwoPierwszy w życiu nowy mundur dla Pani Kapitan

Pierwszy w życiu nowy mundur dla Pani Kapitan

Prezes działającego przy Związku Polaków na Białorusi Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej, kapitan Wojska Polskiego, żołnierz Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Weronika Sebastianowicz, ps. „Różyczka”, gościła 21 maja w siedzibie Komendy Głównej Straży Granicznej RP w Warszawie.

Weronika_Sebastianowicz_w_nowym_mundurze_str

Płk Krzysztof Gawęda i kpt Weronika Sebastianowicz – w nowym mundurze, fot.: Strazgraniczna.pl

Podczas spotkania, które poprowadził Dyrektor Biura Ochrony Informacji KGSG płk SG Krzysztof Gawęda, omówiono sytuację i potrzeby Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi. Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi przekazała serdeczne podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, którym nie jest obojętny los żyjących na Białorusi Polaków – weteranów wojennych, co pogranicznicy udowadniają, wspierając patriotyczną działalność Żołnierzy Łagierników na Białorusi.

Na zakończenie spotkania Weronika Sebastianowicz otrzymała wyjątkową pamiątkę – mundur wyjściowy, ufundowany ze środków zebranych podczas dobrowolnej zbiórki wśród funkcjonariuszy i pracowników SG. Jest to pierwszy nowy mundur w życiu Pani Kapitan.

Znadniemna.pl za Strazgraniczna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content