HomeOświataZakończenie roku szkolnego w PSS przy ZPB w Grodnie

Zakończenie roku szkolnego w PSS przy ZPB w Grodnie

Około pięciuset dwudziestu uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie pożegnało w dniach 21 i 22 maja rok szkolny 2014-2015. Przygotowane siłami uczniów uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego odbywały się w obecności pedagogów, rodziców, kierownictwa Związku Polaków oraz przedstawicieli Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego

Ponad półtysięczny zespół uczniowski Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie to dzieci uczące się na co dzień w państwowych szkołach Grodna i okolic, a także absolwenci szkół państwowych, pragnący przygotować się do zdawania egzaminów na studia wyższe w Polsce. Ze względu na dużą liczbę uczniów, uroczyste pożegnanie roku szkolnego odbywało się w dwóch etapach. 22 maja koncert pożegnalny dla pedagogów i rodziców przygotowały młodsze dzieciaki – najmłodsi z nich uczęszczają na co dzień do drugiej klasy państwowej szkoły ogólnokształcącej.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_01

Najbardziej odpowiedzialny i wzruszający był natomiast drugi dzień obchodów zakończenia roku szkolnego, gdyż ze swoimi nauczycielami i przyjaciółmi żegnali się maturzyści.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_08

Nauczycielka języka polskiego Anna Zagdaj i dyrektor szkoły Helena Dubowska wręczają świadectwa

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_07

Nauczycielka języka polskiego Agnieszka Moroz wręcza świadectwa swoim uczniom

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_06

Konsul RP Zbigniew Pruchniak gratuluje maturzystom

W tym roku klasy maturalne PSS przy ZPB w Grodnie ukończyło 113 uczniów. Osiemnastu z nich, poza świadectwem ukończenia szkoły, otrzymało wyróżnienia za doskonałe wyniki w nauce (średnia ocena powyżej „4,5” na trzy wykładane w szkole przedmioty: Nauka o języku polskim, Historia literatury polskiej oraz Historia Polski).

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_16

Przemawia Helena Dubowska, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB

– Przed Wami otwiera się nowy, niezwykle odpowiedzialny, ale też ciekawy etap życia – mówiła do maturzystów dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie Helena Dubowska, życząc „połamanych piór” na egzaminie maturalnym oraz na egzaminach wstępnych na studia. Do słów przełożonej dołączyły się nauczycielki, które nie kryły wzruszenia z powodu tego, że wypuszczają w dorosłe życie kolejny rocznik uczniów.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_13

Przemawia Mieczysław Jaśkiewicz, prezes ZPB

O tym, że maturzyści stoją przed pierwszą w życiu naprawdę odpowiedzialną decyzją, polegającą na wyborze kierunku studiów wyższych i pierwszym, choć nie ostatnim, rzeczywistym sprawdzianem – egzaminami maturalnymi i wstępnymi na studia – mówił prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_15

Przemawia konsul RP Zbigniew Pruchniak

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_18

Konsul RP w Grodnie Zbigniew Pruchniak pocieszał z kolei absolwentów słowami, iż czekający na nich wysiłek podczas przygotowań do egzaminów opłaci się, gdyż pozwoli na zdobycie doświadczenia, niezbędnego do pomyślnego studiowania, którego okres dzisiejsi maturzyści będą wspominali, jako być może najciekawszy okres swojego życia.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_03

Helena Dubowska wręcza podziękowanie konsulowi RP Zbigniewowi Pruchniakowi

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_02

Anna Zagdaj wręcza upominki konsulowi RP Zbigniewowi Pruchniakowi

Wszystkim uczniom goście uroczystego zakończenia roku szkolnego życzyli, niezależnie od tego, czy czekają na nich egzaminy, spędzenia ciekawych, poznawczych i szczęśliwych wakacji.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_20 jpg

Śpiewa Diana Romanowa

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_10

Scenka w wykonaniu uczniów

Podczas koncertu z okazji zakończenia roku szkolnego 2014-2015 uczestnicy i goście uroczystości mieli okazję przekonać się o talentach muzycznych i aktorskich młodych grodzieńskich Polaków.

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_09

Śpiewa Irena Kutuzowa

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_11

Występ teatrzyku Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB pod kierownictwem Wiktora Szałkiewicza

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_12

Anita Krasowska

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_04

Scenka w wykonaniu maturzystów

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_19

Grodno_Zakonczenie_Roku_Szkolnego_05

Uczniowie dziękują swojej nauczycielce Danucie Karpowicz

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content