HomeOświataDzieciaki w Lidzie szykują się do Wielkiej Nocy

Dzieciaki w Lidzie szykują się do Wielkiej Nocy

Zajęcia, poświęcone zbliżającemu się Świętu Wielkiej Nocy, rozpoczęły się w Szkółce parafialnej, prowadzonej przez Oddział Związku Polaków na Białorusi w Lidzie.

Warsztaty_Lida

Na pierwszym zajęciu najmłodsi uczniowie szkółki opowiadali, jak Święta Wielkanocne są obchodzone w ich rodzinach. W toku żywej wymiany doświadczeń dzieciaki miały okazję przypomnieć sobie o najważniejszych polskich tradycjach, związanych z obchodami najważniejszego obok Bożego Narodzenia Święta w kalendarzu katolickim.

Po przygotowaniach teoretycznych i przypomnieniu symboli, związanych ze Świętem Wielkiej Nocy, dzieciaki miały zajęcie praktyczne. Własnymi rękami z solonego ciasta lepiły świąteczne symbole, które przydadzą się do dekoracji świątecznego stołu podczas uczty wielkanocnej.

Warsztaty_Lida_01

Inicjatywa zorganizowania przez Oddział ZPB w Lidzie zajęć, dzięki którym najmłodsi lidzianie posiedli wiedzę o polskiej tradycji obchodów Święta Wielkiej Nocy oraz zdobyli doświadczenie dekorowania stołu świątecznego, została bardzo wysoko oceniona przez rodziców uczniów szkółki parafialnej.

Tatiana Zdziarska z Lidy, zdjęcia Aleksego Gila

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content