HomeSpołeczeństwoSpotkanie opłatkowe w Indurze

Spotkanie opłatkowe w Indurze

Polacy z Indury, Kopciówki, Odelska i Starej Dębowej w sobotę, 24 stycznia, zebrali się w Indurze na spotkaniu przy opłatku, zorganizowanym przez miejscowy oddział Związku Polaków na Białorusi.

Spotkanie_oplatkowe_Indura

Przemawia konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz

Na opłatek do Indury zawitali także goście – konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz, prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz z małżonką Wiktorią, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi Weronika Sebastianowicz, a także delegacja współpracującego ze Związkiem Polaków na Białorusi wrocławskiego Stowarzyszenia „Odra-Niemen” na czele z sekretarzem zarządu Eugeniuszem Gosiewskim.

Spotkanie_oplatkowe_Indura_03

Spotkanie się zaczęło od występu kolędującej indurskiej młodzieży. Przebierańcy recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki o Narodzeniu Pana, życząc zgromadzonym szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Spotkanie_oplatkowe_Indura_02

Po występie kolędników miejscowi i przybyli Polacy zaczęli dzielić się opłatkiem, składając życzenia świąteczne.

Spotkanie_oplatkowe_Indura_01

Śpiewa Paweł Piekarczyk

Potem wszyscy zostali zaproszeni do spożycia wspólnego posiłku, który poprzedził koncert gościa i gwiazdy wieczoru – barda z Warszawy Pawła Piekarczyka. Piosenkarz zaprezentował indurczanom repertuar patriotyczny i był wielokrotnie wzywany na bis, a refren wykonanej przez niego piosenki Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską” wszyscy obecni śpiewali razem.

Zakończyło się spotkanie wspólnym śpiewaniem kolęd.

Karolina Ignatowicz z Indury

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content