HomeReligiaSpotkanie opłatkowe w raduńskim sierocińcu i jasełka w kościele

Spotkanie opłatkowe w raduńskim sierocińcu i jasełka w kościele

Opieka nad wychowankami Raduńskiego Przytułku dla Dzieci jest jednym z kierunków działalności Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Raduniu.

Jaselka_w_Raduniu_02

Z inicjatywy prezes raduńskiego oddziału ZPB Haliny Żegzdryń oraz księży z miejscowej parafii Matki Bożej Różańcowej na kilka dni przez Bożym Narodzeniem w miejscowym sierocińcu odbyło się spotkanie opłatkowe. Wychowankowie sierocińca przygotowali z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przedstawienie artystyczne, opowiadające o przyjściu na świat Zbawiciela.

Jaselka_w_Raduniu_04

Za pielęgnowanie polskiej tradycji katolickiej wychowankowie Domu Dziecka otrzymali od Oddziału ZPB w Raduniu i parafii Matki Bożej Różańcowej prezenty świąteczne.

Jaselka_w_Raduniu_01

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia, uzdolnione artystycznie dzieci z polskich rodzin dały pokaz swoich talentów aktorskich oraz wiedzy na temat historii narodzin Jezusa, przedstawiając jasełka w raduńskim kościele Matki Bożej Różańcowej. Również dzieci grający w jasełkach otrzymały od Oddziału ZPB w Raduniu prezenty z okazji świąt.

Jaselka_w_Raduniu

Jaselka_w_Raduniu

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content