HomeReligiaNajmłodsi Polacy Mińska spotkali się ze Świętym Mikołajem

Najmłodsi Polacy Mińska spotkali się ze Świętym Mikołajem

Tradycyjnie, jak co roku w Oktawie Bożego Narodzenia, w stołecznym Czerwonym kościele odbyła się 28 grudnia Msza św. dla dzieci i ich rodziców, po której najmłodsi mieli okazję otrzymać prezenty od Świętego Mikołaja.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku

Niedzielne nabożeństwo w czwartym dniu Oktawy Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Szymona i Heleny celebrował, w obecności ponad stu dzieci z polskich rodzin Mińska i ich rodziców, ks. Eugeniusz Ejsmont SAC.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_01

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_02

Po wspólnej modlitwie najmłodsi wierni parafii św. Szymona i Heleny usłyszeli komunikat proboszcza ks. Władysława Zawalniuka. Oznajmił on, że pod mury świątyni przybył orszak Świętego Mikołaja z prezentami. Uradowane dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na spotkanie z najbardziej oczekiwanym przez nich pod koniec każdego roku Świętym Mikołajem do Białej Sali dolnego kościoła.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_03

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_04

Zanim pojawił się główny bohater uroczystości życzenia świąteczne rodakom złożyła prezes Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku Helena Marczukiewicz oraz dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy stołecznym oddziale ZPB Polina Juckiewicz.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_05

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_06

Prowadząca uroczystość Maria Szymczak zaproponowała dzieciom wspólnie zawołać oczekiwanego przez nich bohatera, którego rolę odegrał ks. Franciszek Rudź. Z okazji wizyty Świętego Mikołaja uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej wspólnie z zespołem „Młode Babcie” przygotowali program artystyczny, który stał się świąteczną zabawą ze śpiewem tańcami, recytacją wierszy dla Świętego Mikołaja, a nawet prowadzonym przez niego korowodem.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_07

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_08

Uradowany i usatysfakcjonowany tym, co zobaczył i usłyszał, Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom za to, że były grzeczne przez cały rok, świąteczne prezenty i zaprosił na słodki poczęstunek.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_09

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_010

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_011

Gospodarz świątecznego przyjęcia ksiądz Władysław Zawalniuk na zakończenie podziękował za pomoc w organizacji spotkania ze Świętym Mikołajem stołecznemu oddziałowi ZPB, a za wsparcie sponsorskie – Wydziałowi Konsularnemu Ambasady RP w Mińsku.

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_012

Spotkanie_noworoczne_w_Minsku_013

Jan i Paweł Przybyszowie z Mińska, zdjęcia Aleksandra Uglanicy

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content