HomeHistoriaAkcja „Zapal Znicz Legioniście”

Akcja „Zapal Znicz Legioniście”

Na prośbę Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z przyjemnością informujemy o prowadzonej przez tę placówkę akcji oddania hołdu pamięci Legionistów Polskich z lat 1914 – 1918 „Zapal Znicz Legioniście”. Akcja jest prowadzona z okazji Dnia Wszystkich Świętych, w ramach obchodów 100-lecia powstania Legionów Polskich.

baner_znicz_str

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zachęca wszystkich, dla których ważna jest pamięć o odzyskaniu niepodległości i bohaterach walki o nią, do udziału w akcji „Zapal Znicz Legioniście”.

Muzeum opublikowało na swojej stronie Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918. ”Niech w dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki żaden z nich nie zostanie zapomniany!” – apeluje muzeum.

Wirtualny znicz pamięci można zapalić korzystając z aplikacji na urządzenia mobilne (muzeumpilsudski.pl/aplikacja) lub z liczącego ponad 30 tys. nazwisk wykazu , wybierając z niego lub wylosowując żołnierza, któremu chcemy zapalić symboliczny znicz pamięci.

Akcja organizowana jest przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach 100-lecia powstania Legionów Polskich.

Portal znadniemna.pl gorąco zachęca swoich czytelników do włączenia się w akcję Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Zapal Znicz Legioniście”!

Cześć Pamięci Bohaterów Niepodległości Polski!

Znadniemna.pl za Muzeumpilsudski.pl

Najnowsze komentarze

  • Zapalam znicz Legoniście!

  • Również zapalam znicz Legioniście.

Skomentuj

Skip to content