HomeReligiaW Smorgoniach powstaje pierwszy na Białorusi kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II

W Smorgoniach powstaje pierwszy na Białorusi kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II

Fundamenty przyszłej świątyni pod wezwaniem św. Jana Pawła II zostały poświęcone w Smorgoniach w obwodzie grodzieńskim przez biskupa grodzieńskiego Aleksandra Kaszkiewicza – poinformował portal Kościoła katolickiego na Białorusi catholic.by.

Jan Paweł II, fot.: Obraz beatyfikacyjny Jana Pawła II

Jan Paweł II, fot.: Obraz beatyfikacyjny Jana Pawła II

Będzie to pierwszy kościół poświęcony polskiemu papieżowi na Białorusi. – Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Po raz pierwszy wspominamy w liturgii o tym wielkim orędowniku w niebie.(…) Święty przez całe swoje życie nikogo nie pozostawiał bez uwagi, dlatego zwracajmy się do niego w modlitwach- powiedział podczas Mszy św. z okazji uroczystości poświęcenia fundamentów bp Kaszkiewicz.

Podczas mszy, w której uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych, wspomniano o ofiarodawcach, którzy wspomagają budowę kościoła materialnie. Portal internetowy catholic.by odnotował, że podziękowano m.in. władzom białoruskim, które wspierają budowę świątyni w Smorgoniach i pozytywnie odnoszą się do wszystkich kwestii związanych z pracami budowlanymi.

Wspólnota parafialna św. Jana Pawła II w Smorgoniach liczy dwa lata. 17 listopada 2012 r. poświęcono tu krzyż oraz miejsce pod budowę nowego kościoła, a w 2013 r. zbudowano kaplicę. W pracach budowlanych aktywnie uczestniczą wierni.

PAP/IAR/Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content