HomeSportCzesław Michniewicz pozdrawia rodaków na Białorusi

Czesław Michniewicz pozdrawia rodaków na Białorusi

 – Proszę pozdrowić wszystkich rodaków na Białorusi – powiedział w rozmowie z redaktorami mediów Związku Polaków na Białorusi Iness Todryk-Pisalnik i Andrzejem Pisalnikiem Czesław Michniewicz, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, urodzony w Brzozówce na Białorusi.

Do spotkania dziennikarzy z Białorusi z trenerem, któremu polska reprezentacja zawdzięcza wejście do fazy play off ostatniego mundialu w Katarze, odbyło się w Sopocie przy okazji meczu towarzyskiego między drużyną prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz drużyną legendarnego polskiego bramkarza, byłego reprezentanta Polski i futbolisty Manchesteru United Tomasza Kuszczaka. W roli trenera drużynę Tomasza Kuszczaka, w której obok niego zagrali także inni byli piłkarze polskiej reprezentacji, poprowadził do sportowego starcia z sopocianami właśnie nasz krajan.

Czesław Michniewicz, trener drużyny byłego reprezentanta Polski Tomasza Kuszczaka wita kapitana drużyny sopocian, prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego

Czesław Michniewicz, witając rodaków z Białorusi, nie ukrywał, że darzy wielką sympatią rodaków, zamieszkałych za wschodnią granicą Polski. – Kiedy pracowałem w Białymstoku (na stanowisku trenera Jagiellonii Białystok – red.), to mieliśmy regularne kontakty z grodzieńskim klubem piłkarskim „Niemen”. Pozwalało to na częste odwiedzanie grodu nad Niemnem – wyznał pochodzącym z Grodna redaktorom mediów ZPB wybitny trener piłkarski. Wspominał też inne miejscowości, które lubił odwiedzać podczas wypadów na Białoruś. Były ro między innymi: rodzinna dla Czesława Michniewicza Brzozówka, ale także Wawiórka, na cmentarzu w której pochowani są pradziadkowie byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

Rozmówca redaktorów z Grodna nie krył rozczarowania tym, że współczesna sytuacja polityczna na Białorusi sprawia, iż podróże za wschodnią granicę Polski stały się niebezpieczne. Urodzony brzozowianin podzielił się niepokojem z powodu drakońskiego wyroku, wydanego przez reżim na naszego kolegę Andrzeja Poczobuta. Wyraził także nadzieję na to, że nieprzyjazna Polakom atmosfera nie potrwa na Białorusi długo i wkrótce za wschodnią granicą nastąpią zmiany, które pozwolą wznowić podróże w strony, gdzie malowniczo płynie Niemen – rzeka, głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i będąca symbolem piękna polskiej przyrody kresowej.

– Proszę pozdrowić wszystkich rodaków na Białorusi – tymi słowami zakończył obcowanie z redaktorami mediów ZPB niezwykle ciepły i wrażliwy rozmówca, jakim okazał się kresowianin Czesław Michniewicz.

Z radością wykonujemy prośbę naszego znakomitego krajana i przekazujemy Państwu

SERDECZNE POZDROWIENIA OD CZESŁAWA MICHNIEWICZA!

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content