HomeHistoriaAfisz filmu o obronie Grodna we wrześniu 1939 roku

Afisz filmu o obronie Grodna we wrześniu 1939 roku

Z radością pragniemy zaprezentować Państwu afisz filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939”, którego producentem stowarzyszonym jest Związek Polaków na Białorusi.

krew_na_bruku

Przypomnijmy, iż inicjatywa nakręcenia filmu, opowiadającego o jednej z najbardziej bojaterskich kart w historii Grodna, ukazującej nietuzinkowy patriotyzm jego mieszkańców, jest warszawska Fundacja Joachima Lelewela i jej prezes Piotr Kościński.

Warszawska premiera filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” odbędzie się 24 września. Jego emisja jest planowana także w Telewizji Polskiej, między innymi na kanale „Biełsat”. Grodzieńską premierę filmu, już wkrótce zorganizuje Związek Polaków na Białorusi.

Scenarzystą i reżyserem filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” jest Robert Miękus, operatorem – Kamil Nowak. Muzykę do obrazu skomponował Marek Iwaszkiewicz. Montażu dokonał Kamil Śliwka.

Dziękujemy naszym partnerom z Fundacji Joachima Lelewela i wszystkim instytucjom oraz ludziom dobrej woli, dzięki którym powstał, niezwykle potrzebny grodnianom, ale też rodakom w Macierzy i na całym świecie, film, ukazujący bohaterstwo mieszkańców kresowego miasta Grodna, bohaterstwo, które było przemilczane przez dziesięciolecia panowania ideologi komunistycznej.

Jesteśmy szczęśliwi, że współtworząc ten film, mieliśmy okazję oddać hołd naszym przodkom. Ich ofiara nie była daremna, gdyż inspiruje nas, dzisiaj żyjących, do działań i zachowań godnych Ich pamięci!

Zarząd Główny ZPB, producent stowarzyszony filmu „KREW na BRUKU. GRODNO 1939” oraz redakcje Znadniemna.pl i „Głos znad Niemna na uchodźstwie”, patroni medialni filmu na Białorusi

Najnowsze komentarze

  • Obrona Grodna, obroną Polski !

  • Jestem w posiadaniu dokumentow o rot.Wiszowatym Ryszardzie chetnie wam polakom -udostepnie mnie ochrzcili na jego czesc .Choc zmarl w1971 w Londynie i tam zostal pochowany -nawet odnalazlem jego zone -gdzie zostala pochowana ze swoim bratem ksiedzem pralatem -Stanislaw Klimm-szambelan papieski -Ostatnio ukazala sie ksiazka 10 Pulk Ulanow Litewskich 1918-1939 Jerzego S. Wojciechowski

Skomentuj

Skip to content