HomeSpołeczeństwoJedenasta miesięcznica uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta w Polsce i na świecie!

Jedenasta miesięcznica uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta w Polsce i na świecie!

Kolejna, jedenasta już, miesięcznica uwięzienia prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i jej kolegi z zarządu ZPB Andrzeja Poczobuta przez reżim Łukaszenki po raz pierwszy będzie miała wymiar międzynarodowy.

W najbliższą sobotę, 26 lutego, adresatami akcji na rzecz uwolnienia więzionych na Białorusi Polaków staną się rosyjskie placówki w Warszawie, Sydney, Chicago, Berlinie i Gdańsku.

Wszystkie manifestacje rozpoczną się o  godzinie 12:00 miejscowego czasu, a ich uczestnicy zażądają uwolnienia  Polaków, prześladowanych na Białorusi przez reżim Aleksandra Łukaszenki, który jest wspierany przez rosyjskiego przywódcę Wladimira Putina. Stąd wybór miejsc do przeprowadzenia pikiet – placówki rosyjskie.

Międzynarodowy wymiar przypominania o losie Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta w 11. miesięcznicę ich uwięzienia  stał się możliwy za sprawą Fundacji Łączy nas Polska, współpracującej z mieszkającymi w Sopocie redaktorami mediów ZPB. Działaczom Fundacji udało się przekonać  do udziału w szlachetnej idei przypominania o tragicznym losie, więzionych na Białorusi Polaków  środowiska polonijne, zjednoczone wokół Klubów Gazety Polskiej w: Stanach Zjednoczonych Ameryki (Chicago), Australii (Sydney) i  Niemczech (Berlin). Ponadto pikietę na rzecz uwolnienia  Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta zorganizuje w Warszawie stołeczny Klub Gazety Polskiej.

Organizowana przez Fundację Łączy nas Polska pikieta rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 12:00 przy Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku, który znajduje się  w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Stefana Batorego 15.

 Obejrzyj wideo zapowiedź wydarzenia:

„Andżelika Borys i Andrzej Poczobut od 11. miesięcy są więzieni przez reżim Łukaszenki za to, że są Polakami. Ci dzielni ludzie płacą ogromną cenę za swoje przywiązanie do polskości i do wolności. Są w więzieniu, bo bronią języka swoich przodków, naszej kultury, chwalebnej historii. Są wiezieni, bo kochają wolność” – czytamy w publikacji, anonsującej obchody 11. miesięcznicy uwięzienia Polaków na Białorusi na stronie Fundacji Łączy nas Polska .

Znadniemna.pl na podstawie polskalaczy.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content