HomeSport4. Bieg Pamięci Sybiru w Białymstoku

4. Bieg Pamięci Sybiru w Białymstoku

W Białymstoku biegacze po raz czwarty, pięciokilometrowym biegiem uczcili pamięć polskich obywateli wywiezionych na Sybir. Na starcie stanęło ponad 600 osób.

Ponad 80 lat temu, 10 lutego 1940 roku, doszło do pierwszej z czterech masowych deportacji przeprowadzonych przez władze sowieckie, podczas których wywieziono na Sybir setki tysięcy obywateli polskich. Ku czci ofiar tych wydarzeń Muzeum Pamięci Sybiru i Fundacja Białystok Biega już po raz czwarty zorganizowały Bieg Pamięci Sybiru.

Przemawia prof. dr hab. Wojciech Śleszyński, dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru

W sobotę (12.02), o godzinie 17.00, z placu manewrowego 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, ruszyła pierwsza grupa biegaczy.

Na liczącej 5 km trasie biegnącej przez Las Solnicki, na uczestników wydarzenia czekały efekty wizualne, świetlne i dźwiękowe.

Ci, którzy nie uczestniczyli w biegu stacjonarnym, od 12 do 28 lutego mogą wziąć udział w biegu wirtualnym. Szczegóły, w tym informator uczestnika, mapa z trasą biegu, dostępne są na stronie www.biegpamiecisybiru.pl

  1. Zasady biegu wirtualnego

Chcesz wziąć udział w Wirtualnym Biegu Pamięci Sybiru, ale nie wiesz jakie są zasady? A może się wahasz, bo nie jesteś pewien, czy dasz radę pokonać wymagany dystans?

Właśnie teraz rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Wirtualny Bieg Pamięci Sybiru jest dla każdego, kto chce w aktywny, zdrowy i sportowy sposób uczcić pamięć Sybiraków. Bez względu na to czy biegasz, czy nie – możesz śmiało dołączyć!

  1. Po pierwsze musisz zarejestrować się do wydarzenia.
  2. Wyzwanie trwa od 12 aż do 28 lutego i w tym czasie możesz biegać lub maszerować dowolną ilość razy! Możesz pokonać dystans raz, dwa razy, a nawet codziennie. To zależy tylko od Ciebie.
  3. Jednorazowo pokonaj dystans minimum 5 km. Górnej granicy nie ma. Nie martw się, że nie dasz rady! Tutaj nie ma limitu czasu. Możesz swój dystans przebiec lub przemaszerować – to zależy wyłącznie od Ciebie!
  4. Aby ułatwić sobie zadanie, zaplanuj wcześniej trasę swojego biegu / marszu.
  5. Swoją aktywność zarejestruj na smartphonie lub zegarku (tak, abyśmy widzieli pokonany dystans i czas).
  6. Pamiętaj, aby wysłać do nas swój wynik.

Proste prawda?

Możesz biegać i maszerować w dowolnym miejscu na świecie! Dołącz do Biegu !

Znadniemna.pl za poranny.pl/ fot.: Wojciech Wojtkielewicz

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content