HomeBiałoruśUWAGA, AKCJA: Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki i wyślij ją do nas!

UWAGA, AKCJA: Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki i wyślij ją do nas!

Szanowni Czytelnicy, zwłaszcza dzieci i młodzież, którzy powinniście pamiętać ile czasu, uwagi i sił poświęcała Wam, Waszemu kształceniu i wychowaniu w polskości nieobecna teraz z nami Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys!

Przebywająca od ponad pół roku w ciężkich warunkach więzienia śledczego w Żodzinie Pani Andżelika w dniu 18 października będzie obchodziła Dzień Urodzin.

My, jako redakcja portalu ZPB Znadniemna.pl, pragniemy uczcić ten Dzień specjalną plastyczną akcją urodzinową, zadedykowaną naszej kochanej Pani Prezes i zapraszamy Państwa do udziału w tej akcji!

Proponujemy, zatem Państwu przygotowanie prac plastycznych – rysunków, malunków, a może aplikacji i nawet statuetek, które chcielibyście przekazać w prezencie Pani Andżelice, jako znak uznania dla Jej zasług i wyraz wdzięczności za wysiłek i wkład, dokonany przez Panią Andżelikę na rzecz odrodzenia na Białorusi polskiej oświaty oraz pielęgnowania przez mieszkających na Białorusi Polaków polskości i narodowej tożsamości.

Podobnie jak Wy, zdajemy sobie sprawę z tego, że kartki urodzinowe, które chcemy przekazać Pani Andżelice z okazji Dnia Jej Urodzin, nie trafią za mury więzienne. Wierzymy jednak, że nawet spóźnione ich przekazanie Pani Prezes w momencie, kiedy wyjdzie z obecnej opresji, sprawi jej ogromną radość. Ponadto o tym, że te kartki przygotowaliśmy i chcemy Jej przekazać powiedzą Pani Andżelice kontaktujący się z nią adwokaci.

Żeby obrońcy Pani Andżeliki mogli to zrobić, powinniśmy stworzyć publikację, która stanie się dowodem na to, że pamiętamy o naszej Pani Prezes, kochamy Ją, mocno wspieramy i czekamy na wolności!

W tym celu prosimy Was, Szanowni Czytelnicy, o przygotowanie prac plastycznych na Urodziny Pani Andżeliki, sfotografowanie ich i wysłanie na specjalny adres e-mailowy: [email protected].

Prosimy, aby chętni przekazania kartki urodzinowej dla Pani Andżeliki wysyłali je do dnia 16 października, podając w treści maila swoje imię i miejscowość, z której autor kartki pochodzi.

Wszystkie kartki urodzinowe dla Pani Andżeliki, które wpłyną do redakcji, opublikujemy w Dniu Jej Urodzin na naszym portalu!

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji „Narysuj kartkę urodzinową dla Pani Andżeliki!” dzieci i młodzież uczącą się języka polskiego, a także każdego, kto chce w ten sposób złożyć naszej Pani Prezes życzenia urodzinowe!

 Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Pani Andżeliko bardzo martwimy się o panią k innych zatrzymanych Polaków i wierzymy te nadejdzie dzień Wolności dla wszystkich zatrzymanych przez reżim Białoruski ,życzymy zdrowia i pogody ducha Z Panem Bogiem

Skomentuj

Skip to content