HomeKulturaPasjonaci twórczości Anny German wyruszają w trasę koncertową pt. „Melodie dla Anny”

Pasjonaci twórczości Anny German wyruszają w trasę koncertową pt. „Melodie dla Anny”

Przebywający w Polsce laureaci różnych edycji, organizowanego do niedawna w Mińsku na Białorusi Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” oraz artyści związani z tym wydarzeniem artystycznym, które w ostatnich latach przestało być realizowane na Białorusi, wyruszą 1 października w trasę koncertową z programem pt. „Melodie dla Anny”.

Serią koncertów organizatorzy chcą przypomnieć publiczności dziewięciu polskich miejscowości, do których zawitają z programem „Melodie dla Anny”, m.in. o tym, że przeżywamy rok 85-lecia urodzin wybitnej Artystki. Ponadto wpływy od  koncertów, przypominających o nieśmiertelnym muzycznym dziedzictwie legendarnej śpiewaczki, mają wspomóc laureatów ubiegłorocznych edycji Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka”, niemających możliwości przyjazdu do Polski . W tym roku miała się odbyć odwołana rok wcześniej z powodu pandemii koronawirusa IX edycja tego ważnego dla polskiego środowiska kulturalnego na Białorusi wydarzenia artystycznego.

W proponowanym publiczności przez polskie środowisko kulturalne z Białorusi programie koncertowym „Melodie dla Anny” udział wezmą artyści z Białorusi, Polski i innych krajów.

Informacje o nich, a także o planowanej trasie koncertowej publikuje na swojej stronie na facebooku Maryna Towarnicka, inicjatorka i organizatorka Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” w Mińsku oraz trasy koncertowej laureatów i przyjaciół tego Festiwalu w Polsce:

Redakcja Znadniemna.pl z dumą odnotowuje, iż koncerty które się odbędą w ramach trasy, dedykowanej spuściźnie artystycznej Anny German, poprowadzi nasza wieloletnia korespondentka Paulina Juckiewicz.

Trasa koncertowa rozpocznie się już jutro, 1 października, koncertem „Melodia dla Anny” w Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, po czym, w kolejnych dniach, artyści zawitają m.in. do Wrocławia, Zielonej Góry i innych miejscowości.

 Znadniemna.pl na podstawie facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content