HomeBiałoruśWydobyte z białoruskiego aresztu działaczki polskie spotkały się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą (WIDEO)

Wydobyte z białoruskiego aresztu działaczki polskie spotkały się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą (WIDEO)

Działaczki polskiej mniejszości narodowej na Białorusi członkinie Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi Irena Biernacka i Maria Tiszkowska oraz dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu Anna Paniszewa, wydobyte przez władze Rzeczypospolitej Polskiej z aresztu białoruskiego, w którym przebywały pod absurdalnym zarzutem rehabilitacji nazizmu spotkały się w piątek, 4 czerwca,  w Belwederze z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.

Po długiej rozmowie, podczas której pan prezydent interesował się m.in. sytuacją i stanem samych uwolnionych Polek, ogólną sytuacją polskiej mniejszości na Białorusi, a także sytuacją w dziedzinie polskiej oświaty oraz działalnością polskiego harcerstwa na Białorusi, wszyscy uczestnicy spotkania wyszli do mikrofonu, aby podzielić się wrażeniami i przemyśleniami  o odbytej rozmowie z opinią publiczną.

Jako pierwszy głos zabrał Prezydent RP Andrzej Duda, po nim w imieniu swoim i koleżanek wystąpiła Anna Paniszewa, a pan prezydent w drugiej części swojego przemówienia podzielił się wrażeniami od dzisiejszego spotkania ze Swietłaną Cichanouską, liderką opozycji białoruskiej na uchodźstwie, według wielu Białorusinów wybaną  w sierpniu ubiegłego roku, wybraną na urząd prezydenta Republiki Bialorusi.

To wszystko możecie Państwo posłuchać w nagraniu wideo, które udostępniamy za profilem facebookowym Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy:

Znadniemna.pl za facebook.com/andrzejduda, fot.: Marek Borawski/KPRP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content