HomeSportSportowe zabawy w Rosi

Sportowe zabawy w Rosi

„Zimowymi Igrzyskami” nazwali wspólne spędzenie wolnego czasu pod otwartym niebem ze sprzętem sportowym członkowie Oddziału ZPB w Rosi. 20 lutego, korzystając z ostatnich dni zimowej aury, zorganizowali zawody w kilku dyscyplinach, przypominających sportowe.

Najbardziej zbliżone do sportów zimowych okazały się zawody narciarskie, w których wystartowało najwięcej z dziewiętnastu zawodników, biorących udział w „igrzyskach”. Kolejna dyscyplina olimpijska – saneczkarstwo w wersji sportowców z Rosi wyglądała, jako jazda pań na sankach w zaprzęgu męskim. Zawodnicy, dzieląc się na drużyny wypróbowali także siebie w przeciąganiu liny na śliskiej oblodzonej powierzchni. Za przegraną uznawano drużynę, która nie mogła ustać na nogach. Polacy z Rosi humanitarnie zaadaptowali popularną zimową zabawę, zwaną bitwą na śnieżki. Zamiast do rywali zawodnicy rzucali śnieżne kulki do kosza, otrzymując punkty za każde trafienie. W programie Zimowych Igrzysk Oddziału ZPB w Rosi odbył się także mecz w lepieniu bałwanów z mierzonym czasem. Za najlepszą uznano drużynę, która najszybciej ulepiła i udekorowała ludzika ze śniegu.

Stanisława Chomczukowa, prezes Oddziału ZPB w Rosi

 

Wyniki zawodów we wszystkich dyscyplinach ogłosiła po ich zakończeniu prezes Oddziału ZPB w Rosi Stanisława Chomczukowa, wręczając zwycięzcom symboliczne nagrody.

Gry i zabawy sportowe pod otwartym niebem, którym towarzyszyło intensywne spalanie kalorii, zakończyły się wspólnym posiłkiem.

Emilia Kuklewska

Najnowsze komentarze

  • Najważniejsze, że była dobra zabawa i humor dopisał ! Pozdrawiam serdecznie 👍

Skomentuj

Skip to content