HomeBiałoruśMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkołach ZPB

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkołach ZPB

Konkursy krasomówcze i z poprawnego czytania po polsku, a także organizowane w ramach lekcji  zabawy językowe – tak obchodzili w szkołach społecznych przy Związku Polaków na Białorusi Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego.

Przygotowaliśmy dla Państwa przegląd obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego z różnych ośrodków nauczania języka polskiego prowadzonych przez ZPB:

Grodno

Obszerny program obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowała Polska Szkoła Społeczna im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie.

Uczniowie „Batorówki” w ramach niedzielnych zajęć brali udział w klasowych konkursach, które odbywały się pod wspólną nazwą „Mistrz Pięknego Czytania”.  Ponadto w atmosferze śmiechu i zabawy uczniowie uczyli się bezbłędnie wymawiać łamańce językowe.

Brześć

Dyktando z języka polskiego zorganizowała z okazji święta ojczystej mowy Polska Szkoła Społeczna przy Oddziale Miejskim ZPB w Brześciu.

Lida

Akcję rodzinnego czytania zorganizowali, demonstrując ulubione lektury w języku polskim, uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Lidzie. Do zabawy masowo dołączyli także dorośli działacze ZPB.

Wołkowysk

Poprawność czytania w języku polskim demonstrowali w ramach lekcji tematycznej uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy Oddziale ZPB w Wołkowysku.

Dzierżyńsk

Zabawy z językiem polskim stały się w minioną niedzielę tematem zajęć w Polskiej Szkole Społecznej przy Oddziale ZPB w Dzierżyńsku.

Znadniemna.pl

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content