HomeKulturaWiktoria Chomczukowa z Rosi – laureatką I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Wiktoria Chomczukowa z Rosi – laureatką I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Polka z Rosi, córka zasłużonych działaczy Związku Polaków na Białorusi Stanisławy i Antoniego Chomczukowych, zdobyła drugie miejsce w konkursie I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Finał konkursu miał miejsce w sobotę, 15 lipca, na scenie Filharmonii Opolskiej.

Wiktoria Chomczukowa i Magdalena Baryła, zdobywczynie odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca w konkursie festiwalu

W artystycznej rywalizacji Polaków, którzy przyjechali do Opola ze wszystkich stron świata, naszą krajankę nieznacznie wyprzedziła tylko mieszkająca od kilkunastu lat w Niemczech Magdalena Baryła z zespołem.

Drugie miejsce w konkursie piosenkarskim jury przyznało mieszkającej w Rosi na Białorusi Wiktorii Chomczukowej.

Wiktoria Chomczukowa

Tytuł laureatki I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu jest dla Wiktorii największym osiągnięciem artystycznym.

Wiktoria Chomczukowa posdczas występu konkursowego

Dwa lata temu Wiktoria Chomczukowa triumfowała w konkursie Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” w kategorii solistów w wieku 26 lat i starszych.

Miejsce trzecie w konkursie I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła śpiewająca z zespołem „Noemiracles” z Czech jego wokalistka Noemi Macura.

Poza jury swoją nagrodę w postaci dziesięciogodzinnej sesji nagraniowej w legendarnym Studiu M przyznała redakcja Radia Opole. To wyróżnienie odebrała piosenkarka z Zaolzia Barbara Łakota.

Wręczono także honorową nagrodę im. Jacka Juliusza za promocję polskiej kultury zagranicą. Otrzymał ją Leonard Paszek z Niemiec, który aktywnie działa w polonijnej telewizji PePeTV.

Na scenie – wszyscy uczestnicy finału konkursu I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

W finale konkursu I Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wzięło udział 18 wykonawców wyłonionych spośród 22, którzy przyjechali na festiwal z całego świata. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, a Radio Opole było jego współorganizatorem.

Znadniemna.pl na podstawie radio.opole.pl, zdjęcia Wandy Kownackiej

Najnowsze komentarze

Skomentuj

Skip to content