HomeSpołeczeństwoKoronawirus już na Białorusi i Litwie

Koronawirus już na Białorusi i Litwie

Pierwszy przypadek infekcji wykryto u jednego ze studiujących na Białorusi studentów z Iranu.

Irańczyk przybył do kraju 22 lutego, a pięć dni później oficjalnie zdiagnozowano u niego obecność koronawirusa. Potwierdziły to badania przeprowadzone w Republikańskim Centrum Naukowo-Praktycznym Epidemiologii i Mikrobiologii.

– Studenta oraz osoby, które się z nim kontaktowały, umieszczono w Mińskim Szpitalu Infekcyjnym – podało biuro prasowe białoruskiego resortu zdrowia.

Lekarze informują, że stan chorego jest „zadowalający”.

Ministerstwo zdrowia Białorusi przypomniało też, że kontrolami sanitarnymi zostaną objęte wszystkie osoby, które zechcą przyjechać na Białoruś z Włoch, Iranu i Korei Południowej. Podobne środki zastosowano już wobec podróżujących z Chin, gdzie w grudniu 2019 roku wykryto koronawirusa. Chory student przyjechał na Białoruś z Iranu przez Azerbejdżan.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19 potwierdziło dziś też litewskie ministerstwo zdrowia potwierdziło w piątek. Zainfekowaną jest 39-letnia kobieta, która w poniedziałek wróciła z Werony na północy Włoch – poinformowały władze.

Litewski rząd poinformował, że po powrocie do kraju zakażona koronawirusem 39-latka została odizolowana w szpitalu w Szawlach. Od tamtej pory przebywa na obserwacji i ma nieznaczne objawy, w tej chwili bez podwyższonej temperatury.
Kobieta wraz z innymi osobami uczestniczyła we Włoszech w konferencji, następnie przyleciała do Kowna – uściślił minister zdrowia Aurelijus Veryga. Jak dodał, pasażerowie siedzący obok niej w sąsiednich rzędach zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

We Włoszech znajduje się największe w Europie ognisko zakażeń. Z powodu choroby wywołanej nowym koronawirusem zmarło tam 17 osób, a 650 jest zakażonych.

Znadniemna.pl za belsat.eu/PAP

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content