HomeKulturaUczniowie „Batorówki” na warsztatach teatralnych w Poznaniu

Uczniowie „Batorówki” na warsztatach teatralnych w Poznaniu

Młodzież z Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie im. Króla Stefana Batorego  wykorzystała czas ferii jesiennych, żeby podszkolić swoje zdolności aktorskie w Poznaniu.

W tym celu na zaproszenie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” grupa szkolnej młodzieży z „Batorówki” pod kierownictwem wiceprezes ZPB ds. Kultury Renaty Dziemiańczuk prawie tydzień spędziła w Poznaniu na warsztatach teatralnych, którymi pokierował znany poznański aktor, animator, instruktor, fotograf i muzyk wykładający w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu Maciej Zakrzewski.

Oprócz Macieja Zakrzewskiego młodzieżą z Białorusi zaopiekował się główny organizator jej pobytu w Poznaniu dyrektor wielkopolskiego biura Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Łukaszewski i trenerki Kinga Sielicka oraz Michalina Musiał.

Grupa młodych aktorów z „Batorówki” codziennie odbywała zajęcia, wśród których były treningi z zakresu scenicznego ruchu i gestykulacji, wymowy aktorskiej oraz inne. W napiętym grafiku warsztatów znalazł się także czas na zwiedzanie najważniejszych zabytków Poznania oraz na wypady do teatrów i muzeów.

W czasie pobytu młodzież z „Batorówki” odwiedziła także Szkołę Podstawową nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej, w której odbywają się zajęcia m.in. ze sztuki teatralnej i działa kółko teatralne, cieszące się renomą wśród dzieci i młodzieży szkolnej Poznania.

Kilkudniowy kurs z zakresu sztuki teatralnej i aktorskiej zakończył się dla uczestników warsztatów otrzymaniem Certyfikatów od organizatorów i trenerów.

 

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content