HomeSportSiatkarki PKS „Sokół-Grodno” mistrzyniami międzynarodowego turnieju polonijnego!

Siatkarki PKS „Sokół-Grodno” mistrzyniami międzynarodowego turnieju polonijnego!

I Międzynarodowy Polonijny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet odbył się w dniach 7 – 10 listopada w Gdyni. Mistrzyniami I edycji prestiżowej imprezy sportowej zostały siatkarki z Grodna, grające w barwach Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi!

Zwycięska drużyna I Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Gdynia 2019 – „Sokół-Grodno”

Międzynarodowy Polonijny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet ma być wydarzeniem cyklicznym. Organizowane przez Akademickie Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zawody mają na celu popularyzację piłki siatkowej w środowisku polonijnym.

Do rozgrywek pierwszej edycji zawodów przystąpiły cztery drużyny: PKS „Sokół-Grodno”(Białoruś), reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni (Polska), a także siatkarskie drużyny kobiece z Litwy i Kazachstanu.

W turnieju, rozegranym systemem grupowym według zasady, że wszystkie drużyny zagrały mecze „każdy z każdym”, wynik absolutny – trzy zwycięstwa na trzy możliwe, uzyskała drużyna Polek z Grodna! Gospodynie turnieju, reprezentujące  Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, musiały zadowolić się tytułem wicemistrzowskim, a siatkarki  z Litwy i Kazachstanu zajęły odpowiednio miejsca III i IV.

Komentując historyczny sukces naszych zawodniczek prezes Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” i wiceprezes ZPB Marek Zaniewski zauważył, że niezwykle popularna w Polsce piłka siatkowa jest dyscypliną, w której siatkarki i siatkarze „Sokoła” regularnie odnoszą sukcesy w skali międzynarodowej, a nawet ogólnoświatowej. – Siatkówka jest jedyną grą zespołową,  w której regularnie sięgamy po medale najwyższej wartości na Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych. Sukces osiągnięty przez nasze dziewczyny w Gdyni, potwierdza znany wśród polonijnych sportowców fakt, że wychodząca na boisko siatkarskie drużyna „Sokoła”, obojętnie – męska, czy damska – w każdym meczu i turnieju jest postrzegana jako faworyt – podkreślił nasz rozmówca, gratulując siatkarkom „Sokoła-Grodno” kolejnego sportowego osiągnięcia.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content