HomeSportPolacy z Wołkowyska najlepsi w rozgrywkach sportowych III edycji Pikniku Sportowego ZPB (FOTOREPORTAŻ)

Polacy z Wołkowyska najlepsi w rozgrywkach sportowych III edycji Pikniku Sportowego ZPB (FOTOREPORTAŻ)

Dziewiętnaście pierwszych miejsc w pięciu dyscyplinach sportowych rozegranych w ramach tegorocznego Pikniku Sportowego ZPB zdobyła reprezentacja Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Wołkowysku.

Doroczne wydarzenie o charakterze sportowo-integracyjnym, organizowane przez działający przy ZPB Polski Klub Sportowy „Sokół , gościł w tym roku, w dniu 13 lipca, Wołkowysk. I właśnie reprezentanci tego miasta okazali się najlepsi w większości przeprowadzonych w ramach Pikniku zawodach sportowych.

Zawody przeprowadzono w pięciu dyscyplinach sportowych: nordic walking, dart, strzelectwo, siatkówka i ringo. Ogółem do udziału w zmaganiach zapisało się blisko 300 sportowców z Grodna, Lidy, Wołkowyska, Słonimia, Rosi, Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ZPB w Grodnie i innych struktur ZPB. Najbardziej masowe starty odbyły się w nordic walking. Chodziarze z kijkami rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Wiek uczestników wahał się od kilku do ponad osiemdziesięciu lat.

Uczestnicy Pikniku masowo wystartowali także w strzelectwie i rzucaniu lotkami w tarczę (dart).

Jedną z najbardziej masowych cyklicznych imprez sportowo-integracyjnych, organizowanych przez działający przy ZPB Polski Klub Sportowy „Sokół” tradycyjnie zaszczycili obecnością przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Grodnie. Na III Pikniku Sportowym pojawili się konsulowie RP w Grodnie Marzena i Jan Demczukowie. Wzięli oni udział w dekorowaniu zwycięzców, które się odbyło po zakończeniu zawodów we wszystkich dyscyplinach. Zwycięska drużyna z Wołkowyska zaliczyła nie tylko triumf w klasyfikacji generalnej Pikniku Sportowego. Jej zawodnicy zdobyli także I miejsce w jedynej drużynowej dyscyplinie – siatkówce, pokonując w finale turnieju kolegów z Grodna.

Według wiceprezesa ZPB i prezesa Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” Marka Zaniewskiego tegoroczna edycja Pikniku Sportowego okazała się najbardziej masową w historii tej imprezy. – Podobnie jak dwa lata temu podczas I edycji, tegoroczny Piknik stał się swoistym przeglądem możliwości naszych sportowców przed nadchodzącymi XIX Światowymi Letnimi Igrzyskami Polonijnymi, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Gdyni – powiedział nam Marek Zaniewski.

Przypomnijmy, że Polski Klub Sportowy „Sokół” przy ZPB wybiera się na ogólnoświatowe polonijne forum sportowe w roli reprezentacji, zaliczanej do grona faworytów, gdyż na poprzednich XVIII Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych reprezentacja „Sokoła ”zdobyła III miejsce w drużynowej klasyfikacji punktowej wśród reprezentacji wszystkich krajów globu.

III edycję Pikniku Sportowego ZPB tradycyjnie wsparła, użyczając kadry sędziowskiej i sprzętu, Białoruska Federacja Nordic Walking na czele z prezesem Andrzejem Dziedziewiczem, będącym działaczem Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” przy ZPB.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia:

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content