HomeSpołeczeństwoŁukaszenko sam oddaje Białoruś w ręce Putina! Zaskakująca oferta złożona prezydentowi Rosji. Plan integracji powstanie do 8 grudnia

Łukaszenko sam oddaje Białoruś w ręce Putina! Zaskakująca oferta złożona prezydentowi Rosji. Plan integracji powstanie do 8 grudnia

Tego nie spodziewał się żaden ekspert! Aleksander Łukaszenko od kilku miesięcy przedstawiany był jako zagorzały obrońca niezależności Białorusi przed aneksją ze strony Federacji Rosyjskiej. Teraz jednak sytuacja odwróciła się o 180 stopni.

Aleksandr Łukaszenko i Władimir Putin /MICHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL /PAP/EPA

Łukaszenko zaproponował wczoraj, 18 lipca,  przywódcy Rosji Władimirowi Putinowi, by program integracji w ramach Państwa Związkowego obu krajów był gotowy przed 8 grudnia. Łukaszenka mówił o tym podczas wspólnych rozmów w Petersburgu.

Białoruski prezydent ocenił, że porozumienie powinno zostać przygotowane przed przypadającą w grudniu 20. rocznicą umowy związkowej Rosji i Białorusi.

O czym będziemy mówić na 20-lecie? Nie będziemy mieli nic do powiedzenia, jeśli nie rozwiążemy wszystkich kwestii, które są obecnie, i nie podpiszemy programu, który określi strategię naszych dalszych działań – powiedział Łukaszenko. Dodał, że obecnie program ten jest gotów w 80-90 procentach.

Przemawiając na Forum Regionów Łukaszenko zapewnił, że wraz z Putinem „osiągnęli zasadnicze ustalenia” w kwestiach integracji, jednak zastrzegł, że „opowiedzą o nich konkretnie nieco później”. Nie podał szczegółów.

Jest wiele konkretnych istotnych kwestii, dotyczących interesów podmiotów gospodarczych i obywateli Białorusi i Rosji. Należy je rozstrzygnąć w najbliższym czasie – zadeklarował.

W maju wicepremier rządu w Mińsku Siarhiej Rumas powiedział, że podejście obu stron w kwestii integracji jest zbieżne w około 70 procentach. Rozbieżności dotyczyły energetyki i sektora bankowego.

Znadniemna.pl za PAP

Najnowsze komentarze

 • O, kurde!
  To trzeba by było żeby Polska zabrała z powrotem Kresy.
  Jest to prawie niemożliwe, ale jednak.

 • Tego nie będzie! Białoruś zawsze będzie niepodległa.

  • Jasne 🙂 z reszta Białoruś to sztuczny twór

  • Niepodległo po Rosją!! dobry żart

 • Polska powinna być teraz tam, gdzie była jej granica do 1939 roku.to znaczy do wprawe do samego Mińska.
  Niegoreloje
  Blisko Stolbcy.

 • Ludzie piszecie mrzonki tymczasem przyszykowany jest Anschluss Białorusi pójdzie jeszcze łatwiej jak Anschluss Austrii.

  Musimy być bardziej ostrożni nasza polityka wzięła w łeb. Najmniej potrzebna jest nam wojna.

  Nasze granica na wschodzi to obecnie mrzonka- współpraca gospodarczo kulturalna z Rosjaąjak najbardziej. Rządzą nami pacany i nie mowie o PIS tylko.

Skomentuj

Skip to content