HomeSpołeczeństwoW Gdańsku trwa X Kongres Polonii Medycznej i III Światowy Zjazd Lekarzy Polskich

W Gdańsku trwa X Kongres Polonii Medycznej i III Światowy Zjazd Lekarzy Polskich

Delegacje działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Grodzieńszczyzny na czele z prezesem dr med. Leonidem Syczewskim, a także PTL Baranowicz na czele z prezes dr med. Marią Syczewską, biorą udział w odbywającym się w tych dniach w Gdańsku X Kongresie Polonii Medycznej i III Światowym Zjeździe Lekarzy Polskich.

Kongres Polonii Medycznej oraz Światowy Zjazd Lekarzy Polskich to cykliczne spotkanie lekarzy z Polski z lekarzami polskiego pochodzenia, pracującymi w różnych krajach na całym świecie. Jest to wydarzenie naukowe oraz integrujące polskie środowiska medyczne.

W dniach 29 maja – 1 czerwca 2019 w Gdańsku odbywa się jubileuszowa X edycja Kongresu Polonii Medycznej oraz III edycja Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich. W związku z tymi wydarzeniami ich organizatorzy zaplanowali bogaty program naukowy oraz interesujące wydarzenia towarzyszące. W ramach lekarskiego forum odbędą się trzydniowe sesje naukowe, których tematem przewodnim będzie: „Postęp techniczny w służbie medycyny”.

Nowoczesne techniki i technologie, ich wpływ na spektakularny rozwój różnych dziedzin medycyny będą głównymi tematami prezentacji i dyskusji, ale w programie Kongresu przewidziane są również sesje dotyczące etyki i deontologii w pracy lekarza, programów dalszego działania medycznych organizacji polonijnych, czy lekarskich pasji pozazawodowych. Ponadto planowane jest rozpoczęcie dyskusji nad nawiązaniem międzynarodowej współpracy naukowej lekarzy polskich, pracujących na całym świecie oraz wspomagania edukacji lekarskiej.

Kongresowi towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncert związanego rodzinnie z Grodnem wybitnego polskiego jazzowego pianisty-wirtuoza Leszka Możdżera, wystawy, wycieczki, zwiedzanie Trójmiasta, udział w wieczornych spotkaniach.

Celem Kongresu jest stworzenie płaszczyzny wymiany wiedzy i doświadczeń polskich lekarzy i lekarzy dentystów z lekarzami polskiego pochodzenia, pracującymi w różnych krajach na całym świecie. Organizatorzy  pragną promować medyczne osiągnięcia naukowe Polaków. Niemniej ważnym aspektem Kongresu jest rola integracyjna Polonii Medycznej rozproszonej po całym świecie. Jest to jedyne takie wydarzenie, które pozwala na spotkanie tak wielu lekarzy polskiego pochodzenia w jednym miejscu.

Organizatorem X Kongresu Polonii Medycznej jest Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku oraz Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych.

Znadniemna.pl na podstawie kongrespoloniimedycznej.com.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content