HomeSpołeczeństwoMarszrutki w Grodnie – bezpłatne dla szkolnych prymusów!

Marszrutki w Grodnie – bezpłatne dla szkolnych prymusów!

Uczniowie  grodzieńskich szkół, mający w dzienniczkach same 9-tki i 10-tki otrzymają przywilej bezpłatnego przejazdu w marszrutkach (busach, przewożących pasażerów na liniach miejskich) Grodna.

Grodzieńska marszrutka, obsługująca linię nr 36, fot.: grodnoplustv.by

Z taką inicjatywą grodzieńskich radnych zgodzili się wszyscy miejscy przewoźnicy pasażerscy. Przywilej ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku szkolnego. W ciągu wakacji przewoźnicy wypracują wspólnie  z organami kontroli koncepcję, pozwalającą na zgodne z przepisami prawa udostępnienie prymusom szkolnym przywileju, pozwalającego na bezpłatne przejazdy na liniach grodzieńskich marszrutek.

Oczekuje się, że szkoły miasta opracują i wyrobią swoim prymusom specjalne zaświadczenia, potwierdzające ich status prymusów. Dokumenty te uprawnią grodzieńskie dzieci i młodzież, mającą doskonałe wyniki w nauce do korzystania z marszrutek nieodpłatnie.

Grodzieńskie marszrutki, świadczące nowo wprowadzony przywilej dla prymusów zostaną oznakowane specjalnymi nalepkami, widząc które młody prymus będzie mógł, za okazaniem kierowcy zaświadczenia o wynikach w nauce, zająć miejsce w pojeździe nie płacąc za przejazd.

Znadniemna.pl na podstawie Grodnoplustv.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content