HomeOświataUczniowie „Batorówki” uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Uczniowie „Batorówki” uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, będącego Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej i „Ody do Radości”, będącej Hymnem Unii Europejskiej uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do UE uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie im. Króla Stefana Batorego.

Występ odbył się 30 kwietnia na terenie Konsulatu Generalnego RP w Grodnie w obecności szefa placówki konsula generalnego Jarosława Książka, jego podwładnych oraz nauczycieli „Batorówki”.

W poprzedzającym odśpiewanie Hymnów Polski i UE słowie wstępnym konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek przypomniał młodzieży, że 1 maja 2004 roku Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9-cioma innymi krajami Europy.

Wydarzenie to stało się krokiem milowym w gospodarczym i cywilizacyjnym rozwoju Polski, która obecnie notuje jedne z najlepszych na świecie wskaźniki wzrostu gospodarczego i polepszenia poziomu życia swoich obywateli.

– Dla uczniów „Batorówki” udział w rocznicowej uroczystości stał się pozaklasową lekcją polskiego i ogólnoeuropejskiego patriotyzmu – powiedziała nam nauczycielka szkoły Danuta Karpowicz, oceniając znaczenie wydarzenia.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Super pomysł serdeczne pozdrowienia z Polski

  • Pan Książek jest tak samo dobrym konsulem jak swego czasu p. Świderek w Mińsku. Bdb. !

Skomentuj

Skip to content