HomeSportSukces biegaczy PKS „Sokół” w Pułtusku

Sukces biegaczy PKS „Sokół” w Pułtusku

Puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, dwa zwycięstwa indywidualne oraz kilka miejsc na indywidualnym podium – takie  są wyniki udziału reprezentacji Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” w prestiżowych Międzynarodowych Przełajowych Biegach im.  Ireny Szewińskiej, których XVI edycja  odbyła się 25 kwietnia w Pultusku.

Reprezentacja PKS „Sokół” przy ZPB w Pułtusku ze swoim trenerem Pawłem Zareckim (po lewej)

Ekipa z Białorusi, przygotowana przez trenera Pawła Zareckiego, liczyła siedmiu zawodników i zawodniczek.  W Pułtusku nasi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach z rówieśnikami z Polski i Litwy. Wśród kilkunastu biorących udział w zawodach drużyn nasi lekkoatleci zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na zespołowy sukces drużyny „Sokoła” złożyły się doskonałe wyniki indywidualne naszych zawodników.

Na dystansie 1400 metrów wśród dziewczyn, urodzonych w 2003 roku, triumfowała nasza reprezentantka Katarzyna Kirpiczonok.

Na szczycie podium Katarzyna Kirpiczonok – mistrzyni w biegu na 1400 metrów wśród szesnastolatek

Nie mieli sobie równych także nasi biegacze na 2000 metrów wśród chłopców urodzonych w latach 2003-2004  Władysław Krapiwko oraz Jan Janowski – zdobywcy odpowiednio I i II stopni na podium.

Na szczycie podium Władysław Krapiwko, zwycięzca na dystansie 2000 metrów w swojej kategorii wiekowej. Na drugim stopniu podium jego kolega z drużyny Jan Janowski

 

Na trasie biegu na 2000 metrów zwycięzca Władysław Krapiwko (biegnie jako pierwszy) ścigany przez swojego drużynowego kolegę Jana Janowskiego

Świetnie wystąpili także młodsi koledzy naszych mistrzów:

Na starcie biegu

Bracia Wadim i Maksymilian Łowczyńscy z rocznika 2007 na dystansie 1100 metrów pokazali odpowiednio drugi i trzeci wynik wśród wszystkich finiszujących w tym biegu zawodników.

Srebrnym wynikiem popisała się także nasza, urodzona w 2006 roku, zawodniczka Zofia Suczkowa.

Organizatorami XVI Międzynarodowych Przełajowych Biegów im. legendarnej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku i jej dyrektor Krzysztof Łachmański, będący także wiceprezesem Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Młodzieżowy Klub Sportowy w Pułtusku oraz Urząd Miejski Pułtuska na czele z burmistrzem Wojciechem Gregorczykiem.

Gratulujemy  zawodnikom PKS „Sokół” doskonałych wyników sportowych!

 Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content