HomeSpołeczeństwoWielkie wiosenne sprzątanie cmentarzy (zdjęcia)

Wielkie wiosenne sprzątanie cmentarzy (zdjęcia)

Tradycyjnie wiosną działacze Oddziałów ZPB z całej Białorusi całymi rodzinami sprzątają polskie cmentarze. W tym roku w akcji uporządkowania cmentarzy w Grodnie, Wołkowysku, Lidzie, Feliksowie, Niecieczy, Żyrmun i Stołpców wzięło udział ponad stu działaczy Związku Polaków na Białorusi.

Polacy, angażujący się w akcje sprzątania polskich cmentarzy nie tylko spełniają swój obowiązek wobec zmarłych. Spotkania na nekropoliach są dla nich także doskonałą okazją do poznawania historii ziemi, na której mieszkają oraz do wychowania w patriotycznym duchu młodego pokolenia Polaków.

Sprzątanie Polskiego Cmentarza Wojskowego w Wołkowysku:

Sprzątanie przy pomniku na zbiorowej mogile żołnierzy w Feliksowie, poległych w boju pod Krwawym Borem:

Sprzątanie cmentarza z kwaterą „ragnerowców”, poległych w latach 1943-44 oraz pomnika łączniczki IV batalionu 77. Pułku Piechoty Armii Krajowej Aleksandry Wożniczko ps. „Ola”, która poległa w 1943 roku z rąk sowieckich partyzantów:


Sprzątanie mogił żołnierzy Armii Krajowej: A. Łoszakiewicza „Iskry”, A. Krypienia „Janusza” i K. Tubielewicza w Żyrmunach

Sprzątanie zdewastowanej mogiły i pomnika policjantów na cmentarzu w Stołpcach 

Znadniemna.pl, fot.: facebook.com

Najnowsze komentarze

  • Bóg zapłać, Rodacy !

  • Od lat szukam grobu mojego wujka IGNACEGO BRZOZOWSKIEGO pochowanego w WOŁKOWYSKU w 1944-5r.Rodzina Brzozowskich miszkała tam 20 lat.Byli dobrymi Polakami.

Skomentuj

Skip to content