HomeSpołeczeństwoZapraszamy na obchody świąt majowych razem z ZPB

Zapraszamy na obchody świąt majowych razem z ZPB

Ogólnobiałoruskie obchody z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizuje 11 maja w Grodnie Związek Polaków na Białorusi.

Tak bawili się Polacy z Białorusi na obchodach polskich świąt majowych, zorganizowanych przez ZPB w 2017 roku

Spotkanie, na które złoży się m.in. koncert, przygotowany siłami polskiej młodzieży i dzieci z różnych regionów Białorusi, odbędzie się na wewnętrznym podwórzu budynku, w którym mieści się Konsulat Generalny RP w Grodnie oraz siedziba ZPB.

Kierownictwo organizacji oczekuje, że na organizowane przez ZPB obchody polskich świąt majowych w Grodnie przyjedzie delegacja wysokich gości z Polski, składająca się m.in. z przedstawicieli Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Rządu RP, a także obu izb polskiego parlamentu – Sejmu RP i Senatu RP.

Zaplanowane na 11 maja obchody staną się kulminacją lokalnych odchodów przypadających na maj  polskich świąt narodowych oraz innych, nie mniej ważnych inicjatyw.

W dniu 2 maja delegacja działaczy ZPB na czele z prezes Andżeliką Borys uda się na obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w Belwederze z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień później w najstarszej świątyni katolickiej Grodna – kościele Znalezienia Krzyża Świętego (pobernardyńskim) o godz. 19:00 odbędzie się zamówiona przez ZPB Msza św. w intencji twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 maja.

Lokalne obchody polskich świąt majowych będą się odbywały w oddziałach ZPB na terenie całej Białorusi, a ich zakończeniem stanie się wspólne świętowanie 11 maja w Grodnie, w którym wezmą udział delegacje terenowych oddziałów ZPB.

Rozpoczęcie centralnych, organizowanych przez ZPB, uroczystości z okazji świąt majowych jest planowane na godzinę 11:00.

Zapraszamy!

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • 11 maja jest szabat, drodzy Żydzi.
    Prawidłowo, należy świętować.
    Polak świętuje w środę, czwartek i piątek – 1-3 maja.
    A tak na poważnie, to jesteście niepoważni. Tolerujecie tylko tych, którzy Wam „smarują”. Czystej wody sowietyzm: KTO NIE Z NAMI, TEN PRZECIWKO NAM.
    A tak daleko nie jest.

Skomentuj

Skip to content