HomeSpołeczeństwoOdeszła do wieczności nasza była redakcyjna koleżanka – śp. Anna Bubko

Odeszła do wieczności nasza była redakcyjna koleżanka – śp. Anna Bubko

Niezwykle smutna wiadomość dotarła do nas z Wrocławia. Rano 21 grudnia odeszła do Pana nasza była koleżanka redakcyjna śp. Anna Bubko, do 2000 roku sekretarz redakcji wydawanego przez Związek Polaków na Białorusi czasopisma „Magazyn Polski”.

Śp. Anna Bubko

Nasza śp. Koleżanka podczas pracy i działalności w ZPB była związana nie tylko z „Magazynem Polskim”. Jako osoba aktywna, otwarta, pomysłowa, tryskająca pozytywną energią, była także liderem wśród swoich rówieśników i doskonałym organizatorem. Sprawiło to, że członkowie działającego przy ZPB Towarzystwa Młodzieży Polskiej pod koniec minionego stulecia wybrali ją na swojego prezesa.

W 2000 roku Ania, jako młoda ambitna osoba, spragniona zdobywania wiedzy i samodoskonalenia się, wyjechała na studia filologiczne do Wrocławia. Tam poznała swojego męża – obecnie niepocieszonego wdowca  – Pawła Kamińskiego. W małżeństwie z nim urodziła się ich córka Agata, którą Ania osierociła.

Na Uniwersytecie Wrocławskim, w 2010 roku, obroniła też pracę doktorską pt. „Prasa polskojęzyczna na terenie Sowieckiej Białorusi od roku 1919 do połowy lat 30. XX wieku”.

Śp. Anna Bubko pochodziła z polskiej patriotycznej rodziny grodzieńskiej, a jej babcią jest wieloletnia działaczka ZPB Krystyna Żulego, będąca obecnie aktywną słuchaczką działającego przy organizacji Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przez ostatnie lata życia śp. Anna Bubko dzielnie walczyła z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała młodą kobietę.

W naszej pamięci Ania na zawsze pozostanie taka, jaką widzieliśmy ją w Grodnie: uśmiechnięta, radosna, dowcipna i kochająca życie!

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zarząd Główny ZPB oraz redakcje: portalu Znadniemna.pl, „Głosu znad Niemna na uchodźstwie” i „Magazynu Polskiego na uchodźstwie”

Najnowsze komentarze

  • Wieczny odpoczynek racz dać JEJ Panie !

  • Kochana Ania …

  • Boże,to niesprawiedliwe,śmierć w tak młodym wieku.Osierociła dziecko i męża.Nie,znowu sie z Tobą nie zgadzam.Żal ogromny i smutek.Wieczne Jej odpoczywanie…..????

  • Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i znajomych.

  • Nie miałem sposobności poznać ś+p.Anny Bubko, ale łzy się do oczu cisną, kiedy czytam o zasługach tej przecież młodej niewiasty.
    Panie, przyjmij Annę do swojego Królestwa !!! !!!!

  • Nie potrafię się z tym pogodzić. Do zobaczenia Aniu … ?????

  • Żegnaj kochana Aniu ???

Skomentuj

Skip to content