HomeOświataNarysuj komiks na stulecie Niepodległości!

Narysuj komiks na stulecie Niepodległości!

Jeśli lubicie komiksy, macie talent plastyczny i nie brakuje Wam wiedzy o historii walki o niepodległość Polski, koniecznie weźcie udział w konkursie Fundacji Edukacji Polonijnej.

„Komiks na 100 lat” to nowa inicjatywa Fundacji Edukacji Polonijnej, która zajmuje się promocją polskiej edukacji, użycia języka ojczystego oraz dwujęzyczności wśród Polonii na całym świecie. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów stulecia Niepodległości Polski i ma na celu wzbudzenie zainteresowania młodzieży historią naszego kraju.

W ramach konkursu uczniowie szkół w Polsce, jak również polscy uczniowie za granicą, mają przygotować komiks opisujący wydarzenia historyczne lub bohaterów narodowych z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika wykonania pracy jest dowolna, a termin przesłania zgłoszeń mija 3 listopada 2018 roku.

To kolejny etap obchodów stulecia niepodległości Polski; dotychczas Fundacja zrealizowała cykl webinariów historycznych „Jestem Polakiem”. Nagrania z pięciu lekcji online, które dotyczyły między innymi Bohaterów Niepodległości czy naszych symboli narodowych, dostępne są tutaj.

Więcej informacji o konkursie plastycznym, w tym regulamin, znajdą Państwo na stronie Fundacji Edukacji Polonijnej.

Zajęcia oraz konkurs organizowane są w ramach projektu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Notatka przygotowana przez:

Katarzyna Ordys

tel. 12 291 91 45

[email protected]

www.polonia.edu.pl

Znadniemna.pl za minsk.msz.gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content