HomeKulturaRękodzielnicy z ZPB na Wielkim Targu Wielkanocnym w Warszawie

Rękodzielnicy z ZPB na Wielkim Targu Wielkanocnym w Warszawie

Ponad sto wystawców wzięło 18 marca udział w tegorocznym, organizowanym od ponad 30 lat przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Wielkim Targu Wielkanocnym. Obok majstrów, przybyłych na Targ ze wszystkich regionów Polski, swoje wyroby wystawili na nim również członkowie Towarzystwa Twórców Ludowych, działającego przy Związku Polaków na Białorusi.

Przy stoisku prezes TTL przy ZPB Ryszardy Kałacz (po lewej), fot.: Łukasz Kowalski/warszawa.naszemiasto.pl

Środowisko polskich rękodzielników z Białorusi reprezentowali na Wielkim Targu Wielkanocnym w Warszawie: prezes TTL przy ZPB Ryszarda Kałacz, Eugeniusz Błudow, Maryna Jaremczyk, Urszula Smoktunowicz oraz Marianna Kuźmicka. Przywieźli do Warszawy palmy wielkanocne, pisanki, a także wykonane w różnych technikach – m.in. słomiane i haftowane – wielkanocne upominki, dekoracje oraz elementy wystroju wnętrz.

Tłoczno przy wyrobach ze słomy autorstwa Eugeniusza Błudowa, fot.: Łukasz Kowalski/warszawa.naszemiasto.pl

Eugeniusz Błudow ze swoimi wyrobami przed napływem kupców

Urszula Jaremczyk ze swoimi wyrobami tuż przed otwarciem Targu

Na kupców czekają Ryszarda Kałacz i Maryna Jaremczyk

Towarzystwo Twórców Ludowych przy Związku Polaków na Białorusi wysyła swoich reprezentantów na organizowany przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie Wielki Targ Wielkanocny poczynając od 2005 roku. Zawsze jest to dla twórców, biorących udział w tej imprezie, okazja do poszukiwań nowych inspiracji oraz możliwość wymiany doświadczeń i zawiązywania przyjaźni z rękodzielnikami z różnych zakątków Polski.

Marianna Kuźmicka z Warszawy, zdjęcia autorki i Łukasza Kowalskiego/warszawa.naszemiasto.pl

Najnowsze komentarze

  • Słuszna uwaga, znajome mojej żony mówią to samo o tunelu na Mickiewicza boją się tamtędy przechodzić a są dorosłe. Po zmroku idą dookoła Dworcową przez przejazd.

Skomentuj

Skip to content