HomeWiadomości z PolskiDelegacja ZPB w Lublinie

Delegacja ZPB w Lublinie

Od spotkania z prezydentem miasta Lublina Krzysztofem Żukiem zaczęła w poniedziałek swoją wizytę w stolicy województwa lubelskiego delegacja Związku Polaków na Białorusi.

Wizyta_w_lublinie (2)

Wizyta delegacji ZPB u prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka

Prezydent Lublina omówił z delegacją ZPB w składzie: przewodniczącej Rady Naczelnej Związku Andżeliki Borys, prezesa Mieczysława Jaśkiewicza oraz prezes Oddziału ZPB w Brześciu Anny Adamczyk kierunki współpracy miasta Lublina z naszą organizacją ze szczególnym uwzględnieniem Brzeskiego Oddziału Związku.

Wizyta_w_lublinie

Podczas rozmowy z prezydentem

Działacze ZPB usłyszeli od prezydenta Żuka zapewnienie, że miasto Lublin będzie zapraszało Polaków z Białorusi na organizowane w mieście imprezy kulturalne, sportowe i edukacyjne.

Wizyta_w_lublinie (1)

Mieczysław Jaśkiewicz, Anna Adamczyk, Krzysztof Żuk i Andżelika Borys

Prezydenta Lublina interesowało doświadczenie współpracy ZPB z innymi miastami i samorządami w Polsce. Zapewnił, że chętnie odwiedzi osobiście rodaków na Białorusi, aby poczuć atmosferę kresowej polskości i lepiej zrozumieć potrzeby rodaków na Wschodzie. Rzecz jasna, prezydent Lublina otrzymał od delegacji ZPB zaproszenie do odwiedzenia Białorusi.

Andrzej Pisalnik z Lublina

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content