HomeKulturaSpotkanie opłatkowe oddziału ZPB w Brześciu

Spotkanie opłatkowe oddziału ZPB w Brześciu

Pomieszczenie oddziału ZPB w Brześciu nie pomieściło wszystkich Polaków, którzy w niedzielę 15 grudnia zebrali się, aby podzielić się opłatkiem z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Podczas spotkania opłatkowego

Podczas spotkania opłatkowego

Na spotkanie przybyli Polacy, działający w różnych organizacjach polskich. Polską Macierz Szkolną w Brześciu reprezentowała pani prezes Maria Sulima z delegacją. Struktury Związkowe były reprezentowane przez działaczy Koła Lekarzy, Klubu Sportowego „Sokół Brześć”, Towarzystwa Twórców Ludowych i inne. Twórcy Ludowi na czele z prezes Stanisławą Karpol wykonali świąteczną dekorację pomieszczenia, w którym Polacy Brześcia dzielili się opłatkiem, czując się jedną wspólną polską rodziną.

Oplatek_w_Brzesciu (2)

Gośćmi honorowymi spotkania opłatkowego byli: konsul generalna RP w Brześciu Anna Nowakowska, przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys i prezes Związku Mieczysław Jaśkiewicz.

Oplatek_w_Brzesciu (3)

Świąteczną atmosferę stworzył program muzyczno-artystyczny, na który złożyło się śpiewanie polskich kolęd między innymi przez uczniów Polskiej Szkoły Społecznej działającej przy brzeskim oddziale ZPB. Niezwykle wysoki poziom artystyczny zaprezentował chór «Lubczanie» pod kierownictwem Sergiusza Lubczuka.

Oplatek_w_Brzesciu

Spotkanie opłatkowe w oddziale ZPB w Brześciu sprawiło, że Polacy w mieście nad Bugiem poczuli się jedną polską rodziną, mimo przynależności do różnych polskich organizacji i inicjatyw.

Anna Adamczyk z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content