HomeKulturaTwórcy ludowi nauczą rękodzielnictwa wszystkich chętnych

Twórcy ludowi nauczą rękodzielnictwa wszystkich chętnych

Na cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych zapraszają w Brześciu członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych przy Związku Polaków na Białorusi.

Podczas warsztatów

Podczas warsztatów

Na zajęciach, które odbywają się w niedziele, uczniowie zdobywają umiejętności wykonywania artystycznych pocztówek, wycinanek świątecznych, opanowują technikę papieroplastyki, kreślarstwa, scrap artsu. Doświadczeni mistrzowie proponują chętnym nauczenia się rzeźby z metalu. Przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dla uczestników warsztatów niewątpliwie korzystne będzie zdobycie umiejętności robienia stroików świątecznych.

Stanisława Karpol

Stanisława Karpol

Stowarzyszenie Twórców Ludowych przy ZPB w Brześciu istnieje od 2007 roku. Jego założycielką i prezesem jest Stanisława Karpol, mistrzyni rękodzielnictwa w zakresie hafciarstwa, dziergania, malarstwa i projektowania oraz renowacji odzieży, zdobionej haftem ludowym. W dorobku prezes i jej oddziału, który liczy ponad 40 rękodzielników z różnych regionów Polesia, jest masa nagród, zdobytych w różnych konkursach oraz liczne wystawy na Białorusi i w Polsce, a także w innych krajach Europy, między innymi w Niemczech i Czechach.

Cel istnienia Stowarzyszenia jego członkowie określają tak: pielęgnowanie i kultywowanie dawnych tradycji kultury ludowej oraz rozwój sztuki współczesnej w oparciu o tradycje przodków.

Anna Adamczyk z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content