HomeOświataPolska Szkoła Społeczna przy ZPB w Brześciu zakończyła rok szkolny

Polska Szkoła Społeczna przy ZPB w Brześciu zakończyła rok szkolny

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 26 maja w Polskiej Szkole Społecznej, działającej przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Brześciu.

Na szkolną uroczystość przybyli goście z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu: konsul generalny Piotr Kozakiewicz i konsul Jerzy Grymanowski oraz przedstawicie Zarządu Głównego ZPB: prezes organizacji Andżelika Borys oraz członek Zarządu Głównego Andrzej Poczobut. Obecni byli także uczniowie szkoły z rodzicami, nauczyciele i absolwenci tej placówki edukacyjnej, działającej od zaledwie kilku lat, ale zdobywającej coraz lepszą renomę wśród mieszkańców miasta nad Bugiem.

Dla gości uroczystości uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu przygotowali program artystyczny, który został podzielony na dwie części. W pierwszej, z okazji przypadającego na dzień zakończenia roku szkolnego Dnia Matki, uczniowie szkoły recytowali wiersze, poświęcone mamom i wręczyli obecnym na sali mamom kwiaty.

W drugiej części koncertu było już solowe i zespołowe śpiewanie oraz granie na instrumentach muzycznych, które zostało wysoko ocenione przez gości uroczystości.

Po części artystycznej przyszła kolej na wręczanie odznaczeń i nagród, przygotowanych przez administrację szkoły oraz przez miejscową polską placówkę konsularną. Konsul generalny RP w Brześciu Piotr Kozakiewicz uhonorował nauczycieli szkoły specjalnie przygotowanymi na tę okazję dyplomami uznania i upominkami, a najlepszym uczniom wręczył nagrody rzeczowe.

Prezes ZPB Andżelika Borys dziękowała za pracę gronu pedagogicznemu szkoły na czele z dyrektor Natalią Rakowicz oraz prezes Oddziału ZPB w Brześciu Irenie Głuchowskiej. Prezes ZPB podziękowała również uczniom szkoły za ich chęć do nauki języka ojczystego. Pogratulowała im dobrych wyników w konkursach, organizowanych przez Związek Polaków na Białorusi. Andżelika Borys zapewniła też zebranych, iż około dwudziestoosobowa grupa uczniów Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu już w czerwcu wyjedzie na obóz edukacyjny nad Bałtyk do Łeby.

Dyrektor szkoły Natalia Rakowicz wręczyła laureatom szkolnych konkursów „Gramatyka wcale nie jest nudna” oraz „Złote Pióro” dyplomy i nagrody książkowe.

Żegnając swoich wychowanków, opuszczających w tym roku mury szkoły i żegnających się z nią na okres letni, dyrektor życzyła swoim uczniom powodzenia na egzaminach w szkołach państwowych, w których zdobywają oni obowiązkowe na Białorusi średnie wykształcenie. – Życzę wam wiary w siebie i swoje umiejętności, otwartych umysłów i błyskotliwych odpowiedzi na egzaminach. Ponadto życzę udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji! – powiedziała dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Brześciu Natalia Rakowicz.

Natalia Gołubowska z Brześcia

Najnowsze komentarze

Skomentuj

Skip to content