HomeSpołeczeństwoJak grodnianie będą obchodzić Święto Niepodległości

Jak grodnianie będą obchodzić Święto Niepodległości

Składanie kwiatów w miejscach przypominających o wielkich Polakach, uroczysta akademia oraz modlitwa za Ojczyznę – taki jest program dzisiejszych obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w mieście nad Niemnem.

fot.: facebook.com

fot.: facebook.com

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 przy pomniku Elizy Orzeszkowej, gdzie przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Grodnie wraz z miejscowymi Polakami złożą kwiaty. Kolejnym miescem oddania hołdu Wielkiemu Polakowi będzie pomnik Adama Mickiewicza. Wiązankę kwiatów dyplomaci planują także złożyć na Starym Zamku.

O godzinie 19.00 Polacy Grodna będą mieli do wyboru: odwiedzić uroczystą akademii z okazji Święta Niepodległości w siedzibie Polskiej Macierzy Szkolnej, czy też udać się do kościoła Pobernardyńskiego, w którym na prośbę Związku Polaków na Białorusi odprawiona zostanie Msza Święta za wolną i niepodległą Polskę.

Polacy z Grodna w dniu dzisiejszym uświetnią obchody Święta Niepodległości także w braterskim Białymstoku. O godz. 15.00 czasu polskiego w białostockim kinie TON odbędzie się koncert reprezentacyjnego chóru ZPB „Głos znad Niemna”.

fot.: facebook.com

fot.: facebook.com

Białostockiej publiczności, która – jak wynika z naszych informacji – planuje licznie się stawić na koncercie, artyści z Grodna zaprezentują polskie piosenki patriotyczne, wprowadzające w klimat obchodów jednego z najważniejszych Polskich Świąt Narodowych.

Relację o występie „Głosu znad Niemna” na białostockich obchodach Święta Niepodległości czytajcie w najbliższych dniach na naszej witrynie.

a.pis.

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content